איך לבחור מהנדס בדק בית

 
היום כבר מובן למרבית הציבור שמהלך של בקורת מבנים או בדק בית בשפתו העממית, הוא מהלך נחוץ שכדאי לבצע אותו עוד לפני שאנו רוכשים את הנכס. בדק בית כזה יבטיח לנו שאנו נכנסים למבנה שאין בו ליקויי בניה ושהבניה בו היא תקינה. בדק בית כזה יבצע סקירה הנדסית של כל המבנה ולא משנה אם מדובר במבנה תעשייתי או במבנה פרטי.
 
 
את התהליך החשוב של ביצוע בדק בית לנכס שרכשנו או לנכס שאנו עומדים לרכוש לא יכול לבצע כל אדם שמכריז על עצמו כמומחה לביצוע בדיקות בדק בית או מומחה לביצוע בקורת מבנים, האדם היחיד שיכול ורשאי לבצע בדיקות בדק בית הוא מהנדס בנין שיש לו את הידע ההנדסי בכל הקשור לתהליכי הבניה השונים, חומרי הניבה השונים, הנדסת בניין, ליקויי בניה  ועוד.
לכן כאשר אנו עומדים לחפש מהנדס בניין שיבצע בדיקת בדק עבורנו עלינו לבצע לא מעט בדיקות ממש כמו שאנו מבצעים כאשר אנו מחפשים טכנאי מיזוג אוויר או כאשר אנו מחפשים מעצב פנים.
אז הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לדעת כיצד לבחור מהנדס בדק בית.
  • ראשית עלינו לברר קודם כל האם לאותו מהנדס בניין יש את התעודות המאשרות שהוא אכן מהנדס שסיים לימודי הנדסת בניין, בנוסף לכך עלינו להמשיך לחטט ולברר האם אותו מהנדס עסק במהלך הקריירה המקצועית שלו בהנדסת בניין , רק מהנדס כזה יהיה בקיא ברזי הבניה השונים ובליקוי הבניה השונים הקיימים.
  • חשוב לבחור מהנדס בניין המתמחה בסוג הבניה שבה בנוי הנכס שבו אתם רוצים לבצע תהליך בדק בית, כך למשל אם אתם רוצים לבצע תהליך בדק בית במבנה שנבנה בתהליך של בניה ירוקה , הרי שאתם צריכים להזמין מהנדס בניין המתמחה בבניה ירוקה ואשר מבצע בדיקות בדק בית במבנים שנבנו בבניה ירוקה, ואם אתם רוצים לבצע בדיקת בדק בית במבנה תעשיה אתם צריכים להזמין מהנדס אשר מתמחה בביצוע בדיקות בדק בית וביקורת מבנים במבני תעשיה.
  • מהנדס בניין כמו כל מהנדס אחר צריך להראות לנו רישיון בתוקף, וצריך להראות לנו שהוא רשום אצל רשם המהנדסים. אם אנחנו רוצים שיתבצע אצלנו בדק בית רציני של מהנדס בניין אמין ומנוסה הרי שכדאי לנו לבחור רק מהנדס בניין שיש לו רשיון ונסיון.
 
אז אם כבר הגעתם להחלטה שאכן רצוי לערוך בדיקת בדק בית לנכס שרכשתם אל תשכחו לברר היטב מיהו המהנדס שעומד לבצע את הבדיקה, מהם הכישורים שלו, אילו רישיונות יש לו, ומהי סוג הבניה שבה הוא מתמחה.
מהנדס בניין מקצועי ומנוסה הוא ערובה לבדק בית מקצועי ומנוסה.