איך לבחור קבלן שיפוצים

 
כל מהלך של שיפוצים מתלוות אליו לא מעט התלבטויות. אחת ההתלבטויות היא ההתלבטות לגבי השאלה מי יהיה קבלן השיפוצים שלנו ואיך נבחר אותו. התשובה לשאלה הזו מורכבת מכמה פרמטרים שונים כמו רמת השירות,המחיר ואיכות העבודה שכן ליקויי בניה בעקבות שיפוץ הן עסק יקר ולא נרצה עבודה שתתגלה כלקויה.
ראשית כדאי לדעת שתמיד עדיף לבחור בעלי מקצוע מוסמכים שרשומים אצל רשם הקבלנים ומסווג כקבלן שיפוצים, לכן לפני שאנו בוחרים את קבלן השיפוצים שלנו חשוב לבצע בדק בית קפדני ויסודי ולבדוק שאכן אותו קבלן שאנו מעונינים בו הוא אכן קבלן שיפוצים מוסמך שרשום אצל רשם הקבלנים.
עוד פרמטר חשוב שכדאי לבדוק הוא הממליצים וההמלצות שיש על אותו קבלן שיפוצים, גם כאן כדאי לבצע בדק בית רציני וקפדני שבסופו תוכלו למצוא את אותו קבלן שיפוצים  מקצועי ורציני שזוכה להרבה שבחים והמלצות מהלקוחות שלו.
בעקרון אפשר לומר שקבלן שיפוצים טוב יהיה מי שינהל אתנו דיאלוג אמיתי ולא סתם שיחה חפוזה ומהירה ולא יברח מחוזה ברור שכל נושא וכל פרט קטן יוזכרו בו.  קבלן שיפוצים רציני הוא כזה שלא יתחמק ממתן תשובות לשאלות השונות שנשאל אותו, ויבהיר בדיוק מהו תחום האחריות שלו.
 

בדק בית לאחר פרויקט שיפוצים

 
לאחר שבררנו כיצד לבחור את קבלן השיפוצים שלנו כדאי להתייחס להתלבטות חשובה לא פחות שהיא ההתלבטות האם כדאי לערוך בדק בית לאחר פרויקט שיפוצים. אנשים רבים המבצעים פרויקט של שיפוצים בבית לא מעונינים להישאר עם סימני שאלה לגבי טיב הבניה, טיב החומרים, ורמת ההתאמה בין ההתחייבות של קבלן השיפוצים לבין הביצוע בפועל, ולכן הם מחליטים להזמין שירות של בדק בית לאחר שיפוצים. בדק בית כזה הוא מעין גושפנקא המאשרת שמצב הדירה אכן טוב ותהליך השיפוצים התבצע כראוי. 

בדק בית לאחר שיפוצים הוא חיוני ממש כמו שהוא חיוני עבור דירה חדשה מקבלן , בדק בית לאחר שיפוצים נחוץ לכל מי שרוצה לדעת שאכן פרויקט השיפוץ התנהל בהצלחה וקבלן השיפוצים לא הבטיח רק הבטחות באוויר אלא מילא אותן בפועל והשאיר לנו דירה משופצת שמצבה ההנדסי טוב ואין בה ליקוי בניה או פגמים כלשהם. בדק בית לאחר שיפוצים הוא נחוץ משום שקבלני שיפוצים רבים אינם עוקבים אחר התקנים השונים ואינם מתעדכנים בשנויים השונים הקשורים לתקנות הבניה בישראל ויתכן שבמהלך השיפוצים שהם ביצעו אצלנו הם פעלו ע"פ תקנות מיושנות והותירו אותנו עם בית שאינו בנוי ע"פ תקנות הבניה העדכניות.
בדק בית לאחר שיפוצים הוא בדיקה מקצועית הנעשית ע"י אנשי מקצוע רציניים אשר בודקים אספקטים שונים הקשורים לתהליך השיפוצים בבית, בדק בית כזה יכול להיות עבורנו מסמך משפטי אם וכאשר יתגלה שקבלן השיפוצים אכן השאיר בביתנו לא מעט ליקויי בניה, ולא עמד בהתחייבויות שלו כפי שנכתבו בחוזה.
ע"פ הממצאים השונים שיתגלו בבדיקת בדק בית תוכלו להמשיך את ההתנהלות שלכם מול קבלן השיפוצים, אם במקרה הטוב מהלך של בדק בית מקצועי אישר שאכן אין ליקויי בניה והשיפוץ התבצע כראוי אזי אתם יכולים לישון בשקט, ואם מהלך של בדק בית מקצועי חשף ליקויי בניה שונים אזי אתם יכולים לשקול הליכים משפטיים נגד הקבלן.