איך לחסוך חשמל בקיץ

 
רגע לפני שהקיץ יגרום לנו לסגור חלונות ולפתוח מזגנים קבלו כמה רעיונות איך למזג את הבית ולחסוך בעלויות חשמל.
 

איטום ושמירה על קור הבית

 
כאשר המזגנים עובדים בבית ואנו דואגים למזג רק את המרחבים הרצויים נשאף לכך שהקור לא  יברח דרך החלונות הסגורים .
איטום החלונות  בתחילת העונה יעניק רווח כפול – איטום וויסות הטמפרטורה הקרירה בקיץ  וכתוצאה מכך חיסכון משמעותי בהוצאות החשמל ובחורף -  איטום מפני חדירת רוחות, גשמים וקור
בעיות איטום בבית מתקשרות אמנם ישר עם  איתור נזילות ובעיות רטיבות  חורפיות, מהנדסי בדק בית ותיקרה מטפטפת אך לא כך הדבר – טיפול אינו חייב להיות "כיבוי שריפות" אלה מניעה ושיפור. לשם כך דווקא הקיץ היא עונה טובה לטיפול בליקויים ובכלל זה באיטום החלונות.
 

איטום חלונות בשיטת עשה זאת בעצמך

 
פתרון מהיר ופשוט בשיטת עשה זאת בעצמך הוא להוסיף לחלונות אטמים. כמובן שאטמים אלו עשויים לעזור במידה והחלון מותקן באופן תקין ואין ליקויי בניה בסביבת החלון או באופן התקנתו.
ניתן לאטום חלונות אלומיניום עם שני סוגי אטמים - אטמי גומי EPDM  המתאפיינים בכושר איטום טוב עמידות לקרינת שמש ושמירה על גמישות.  אטמי  PVC לעומתם הינם גמישים פחות בעלי התאמה פחותה לאקלים הישראלי ומתבלים מהר יותר.
חשוב להדגיש שהוספה עצמית של אטמים עשויה לסייע כל עוד החלונות תקינים. במידה וישנם ליקויי בניה והחלונות אינם מותקנים כראוי או אינם תקניים דורש פתרון מעבר לאטמים .
 

איטום מקצועי לקיץ ולחורף

 
אם אתם חושדים שהחלונות שבביתכם לקויים (למשל אם בחורף ישנה רטיבות, עיבוי, נזילות ומשקופים רטובים  החלונות  בצורה מקצועית כדאי להזמין מהנדס בדק בית שהינו יועץ רב תחומי . מהנדס בדק בית יזהה את מקורם של ליקויי הבניה בחלונות ויכוון אתכם לטיפול הדרוש לדירה שלכם.. אבחון על ידי מהנדס בדק בית שמומחה באיתור נזילות ואיטום  יסייע לכם לדעת מה נקודות התורפה סביב החלון  והיכן כדאי להשקיע וכן במצבים בהם קשה לזהות את מקורה של הרטיבות (למשל במקרה של קירות רטובים שלא ברור האם זה נגרם כתוצאה מעיבוי או מאיטום לקוי.
ניתן לחלק את סוגי הבעיות בחלונות לשלוש:
 
1.רטיבות מעבודת אלומיניום רשלנית
2.ליקוי בבידוד ועיבוי בחלונות.
3.רטיבות מסביבת החלון
 
בעיות איטום הקשורות לסביבת החלון יכולות לנבוע למשל מליקוי באיטום החלק בין משקוף החלון לקיר , בעיות איטום וסדקים בקירות שסביב החלון, מאדן החלון, העדר פתחים לניקוז יציאת המים במשקופים התחתונים, איטום לקוי סביב ברגים שבמסגרת או חורים שהושארו פתוחים, איטום לקוי בחיבורים הפינתיים בין המשקופים של החלון ועוד.

שיפור ביצועי המזגן, בדיקת חלונות  ושיפור האיטום יסייעו לכם לשמור על בית קריר שהקור לא בורח ממנו . כדאי לבצע את הבדיקות הנחוצות וליהנות כבר מתחילת הקיץ.