איך מאתרים ליקויי בנייה?

 
כל השקעה בנכס כלשהו, בית פרטי, דירה חדשה, דירה יד שנייה, משרד, מבנה מסחרי אולם ארועים וכדומה, היא השקעה משמעותית ביותר עבורנו, המצריכה משאבים רבים. פעמים רבות אנו משקיעים את כל כספנו בנכס מסוים ולאחר רכישתו מתגלים בו ליקויי בניה חמורים, עליהם לא ידענו קודם. ליקויי בניה יכולים לנבוע כתוצאה מהתיישנות ובלאי של הנכס או כתוצאה מעבודה לא מקצועית של קבלן הבניין שלא עומדת בתקנים ,במפרט הטכני או מסיבה אחרת . ליקויי בניה שקשורים בעבודה לקויה או בשימוש בחומרים לא איכותיים. על מנת שתוודאו כי הנכס אותו אתם רוכשים עומד בכל התקנים הנדרשים, חשוב מאוד לבצע לפני הרכישה בדק בית יסודי ומקיף,בדק בית זה יסייע לכם לזהות ולאתר ליקויי בניה .ע"י ביצוע בדק בית ופריסת כל ליקויי הבניה לפני התשלום על הדירה תוכלו ולהבטיח את כדאיות הרכישה. במקרים של רכישת דירה חדשה מידי קבלן, תוכלו לערוך ביקורת מבנים לאיתור ליקויי בניה במבנה גם לאחר הרכישה ועל הקבלן חלה החובה לתקן ליקויים אלה.
 

ליקויי בניה – מה זה בכלל?

 
ביקורת מבנים מומלץ לבצע לפני רכישת דירה יד שנייה, במהלך בניית בית או רכישת דירה מידי קבלן וגם לאחר עבודות שיפוצים. ליקויי בניה יכולים להתבטא במערכת אינסטלציה לא תקינה, בעיות איטום, ריצוף שלא לפי התקנים, בניית קירות ותקרה לא תקינה, תשתיות חשמל ועוד.
ליקויי בניה עלולים לפגוע בבטיחות דיירי הבית ולגרום לנזקים כלכליים ולהוצאות מיותרות. בנוסף, ישנם ליקויי בניה אשר יכולים להוריד משמעותית את ערך הנכס. לכן, על מנת להבטיח כי קנייתכם בטוחה ומשתלמת וכי אתם יכולים להיות שקטים לגבי בטיחות המבנה בו אתם חיים, מומלץ לבצע בדק בית מקצועי, על ידי חברה המתמחה בתחום ביקורת מבנים.
 

ליקויי בניה ואיתורם

 
כאמור, על מנת לאתר ליקויים שונים במבנה, יש לבצע בדק בית מקצועי ויסודי. חברת בדק בית תבצע ביקורת מבנים מקיפה באמצעות צוות מומחים, שמאים ומהנדסים, אשר יבצעו בדיקות קפדניות לאיתור ליקויי בניה, באמצעות מומחיותם ובעזרת ציוד דיגיטלי מיוחד.
בישראל קיימים תקני בנייה המחייבים כל דירה ובית. לתקנים אלה חשיבות גדולה, במיוחד בכל הקשור לבטיחות במקרים של רעידות אדמה, קרינה, התקפות טילים וכדומה. אי עמידה בתקנים אלה נחשבת לליקויי בניה חמורים. בנוסף, כל חוזה דירה, בעיקר כשמדובר בדירות חדשות, מכיל תכניות בניה ומפרט טכני בהם על הקבלן לעמוד. פעמים רבות ישנו פער גדול בין מה שהובטח לרוכשי הדירה לבין מה שניתן להם בפועל וזאת ניתן לבדוק רק על ידי ביקורת מבנים יסודית.
חברת בדק בית תבצע בדיקות הנדסיות מקיפות, בדיקת נזילות ורטיבות בקירות או מתחת לריצוף באמצעות מצלמה תרמית, בדיקת איכות ותקינות השלד, בדיקת הריצוף, קרינה, דוד שמש וקולטים, מערכת החשמל מול המפרט הטכני ותקינותה, מערכת האינסטלציה, גודל החדרים, איטום, איכות החומרים ועוד.