אם רק היינו חושבים על זה קודם – ביקורת מבנים

 
השקעתם את מיטב כספכם בדירה הזאת. לקחתם עליה משכנתא לא קטנה. דמיינתם כיצד תסדרו את חדר המגורים, שיפצתם את המטבח והפכתם את המקום הזה שנראה סתמי לארמון החלומות שלכם. רק בעיה אחת קטנה– הרטיבות באמבטיה לא חושבת להיעלם! אם רק הייתם בודקים את הדירה מלכתחילה, אולי הייתם יכולים להימנע מהסרט הזה או לפחות להוריד את המוכר במחיר!

תסריט מוכר? אולי תוכלו להתנחם שמקרה זה מייצג רבים וטובים. קונים נכס במליוני שקלים ורק אחר-כך נוכחים לדעת מהי ביקורת מבנים...

מה עושים?

להשקיע בבדיקה מקדימה

מפליא עד כדי לא יאומן, אך זו עובדה – קיימת בארץ מודעות נמוכה ביותר לתחום ביקורת מבנים בארץ (או כפי שהיא ידועה גם – בדק בית) . כפי שאנו מפשפשים בקרביים של הרכב יד שנייה שאנו עומדים לרכוש, היה צפוי שגם נעשה זאת לפני שכירת או קניית דירה, משרד או כל נכס נדל"ן. הנקודה היא שתחום זה בארץ לא מפותח מספיק. והתוצאה? אלפי עסקאות נדל"ן בהן מתגלה בדיעבד כי המוכר לא בדיוק סיפר על בעיית הסדקים בקירות, הרטיבות או ליקויים אחרים ואתם לא עשיתם בדק בית לגלות זאת.

אתם שילמתם במיטב כספכם וציפיתם לתמורה. שלמתם על כך ולמראית עין אכן קיבלתם את הנדל"ן בו חשקתם לחזקתכם. אך אחרי זמן מתגלות הבעיות. כמה עצוב לגלות אז שכבר לא ניתן לעשות דבר, מלבד לתקן על חשבונכם את הליקויים ולשנן את צמד המילים "ביקורת מבנים" לפני ביצוע העסקה הבאה בחייכם (אם בכלל)...

ביקורת מבנים – חיסכון כספי

מעבר לנושא הפסיכולוגי, לאור הידיעה כי מישהו כאן "סידר" אתכם ולא הצהיר על ליקוי בנייה, ביקורת מבנים מקדימה עשויה פשוט לחסוך לכם המון כסף בעת ביצוע עסקת נדל"ן. אם אתם לפני רכישת מבנה תעשייה, חנות, או דירה, חשבו כמה קל לגשת לבעל הנכס עם דו"ח מסודר ומקצועי של חברה לביקורת מבנים ולהצביע על הפגמים.

בינכם לבין עצמכם תעשו את השיקול האם אתם באמת מעוניינים לבצע את העסקה. בהנחה שהליקויים שנתגלו בנכס אינם מצדיקים את ביטול העסקה, עדיין, יש לכם קלף מיקוח חזק לפיו תוכלו להוריד במחיר. גם אם מדובר בליקויים קלים, לכאורה, הרי שעצם העובדה שבעל הנכס התגלה כאשר אינו חולק את כל האמת, תיתן לכם נקודת מיקוח חזקה.

מכאן ועד קבלת מחיר נוח יותר עבורכם לרכישת הנכס המרחק קצר . מדובר בתחשיב פשוט וקטן עם מוסר השכל גדול: השקיעו מעט בבדיקה (בדק בית – ביקורת מבנים) וקבלו הרבה - חסכון כספי גדול.

הביטחון שלכם

אם נניח רגע בצד את השיקול הכספי, הרי שהשיקול המרכזי באמת בעת רכישת דירה או מבנה תעשייה הוא השיקול הבטיחותי. אף אחד אינו מעוניין לרכוש נכס מט לנפול. אך לא תמיד מדובר בנכס רעוע. לעיתים מדובר גם במבנה סביר שעבר שיפורים קוסמטיים ומסתיר ליקויי בנייה כלשהם.

אתם חייבים לדעת מה קורה שם מתחת לפני השטח! כיצד תדעו? אתם צריכים בעל מקצוע המתמחה בביקורת מבנים שיגן עליכם משרלטנים או מסתם אנשים תמימים (כן,ייתכן) שפשוט אינם מודעים לכך שהמבנה בו הם מתגוררים זקוק לשיפורים, ויפה שעה אחת קודם.
 
 
ביקורת מבנים -על אילו ליקויים מדובר? 

 
  • בעיות נזילה ורטיבות
  • בעיות איטום
  • בעיות אינסטלציה
  • בעיות חשמל
  • סדקים

 
גם בארזים נפלה השלהבת

 
 
 
ריצוף סדוק
 
 
 
אל לכם לחשוב שהבדיקה מתעוררת רק בהקשר לנכס ישן. ביקורת מבנים וצורך לבדק בית דרושים גם בעת רכישת נכס חדש. תתפלאו כמה ליקויים יכולים להתגלות גם שם! למעשה, במקרה זה עולה הצורך עוד יותר בביצוע הבדיקה בידי מקצוענים, היות שערך הנכס גבוה ביותר. דירה חדשה, לא? כמה כאלה אתם רוכשים בימי חייכם?

רבות יסופר ויתואר על דירות חדשות אשר הרטיבות שורצת בקירותיהן ללא הפסק, על סדקים עמוקים המגלים ליקויי בנייה משמעותיים ועל אלפי תביעות אשר מוגשות בשנה מטעם דיירים כנגד קבלנים. כל זאת היה ניתן למניעה בבדיקה פשוטה אחת של ביקורת מבנים מטעם חברה מקצועית.

לפיכך, קחו רגע שני צעדים אחורה והיו אתם יוצאי הדופן – לפני רכישת נכס כלשהו, קחו בחשבון כחלק מההוצאות את בדיקת ביקורת מבנים. בדיקה אחת קטנה שעשויה לחסוך לכם כאבי ראש רציניים לאחר ביצוע העסקה מכל הבחינות: בטיחותית וכספית. מה יקרה אם תגלו שדירת החלומות שורצת ליקויים? השאירו זאת לבעל המקצוע. הוא ינחה אתכם מה עושים.

אתם ודאי מעוניינים לשבת מאושרים בסלון ביתכם ולברך על הקנייה המוצלחת – מכל הבחינות.

שיהיה בשעה טובה!