אפשר לעצור את הנזקים בדירות יד שנייה

 
עד לשנים האחרונות היה נדיר לשמוע שאנשים מבצעים בדיקות בדק בית, אולי היו עושים זאת באופן כזה או אחר, אולם מבלי להכיר את המושג בדק בית. בשנים האחרונות בדק בית הפך כמעט לעוד בדיקה ידועה ונחוצה כאשר קונים דירה מיד שנייה וכמובן  דירה מקבלן. 

במה בדיוק מדובר?

בדק בית הינה בדיקה לאיתור ליקויי הבניה המצויים בכל סוג מבנה בין עם מדובר על מבנה רב קומות המשמש למשרדים או בתי מגורים או במבנים צמודי קרקע למטרות שונות ואפילו למבנים שנבנו בשיטת הבנייה הקלה.

קיימים סוגי ליקויים שונים והם נחלקים לשתי קטגוריות עיקריות: ליקויים אסטטיים הניתנים לתיקון יחסית פשוט או ליקויים הנדסיים שהתיקון שלהם לא תמיד קל ופשוט. 

ישנה חשיבות מרכזית לאותם ליקויים הנדסיים, שכן ליקויים מסוג זה יכולים לא פעם להוות סכנה למתגוררים או המשתמשים במבנה. למרות שמקובל לחשוב כי בבניינים חדשים, שנבנו בשנים האחרונות, לא ניתן למצוא ליקויים המציאות אחרת. גם בבניינים חדשים אפשר לאתר ליקויים הנדסיים ועל כן עריכת בדק בית לנכסים חדשים היא דבר מומלץ בהחלט.

כאשר מדובר על קבוצת הליקויים האסטטיים הדבר קצת שונה הרי אף אחד לא היה מעוניין לקבל דירה חדשה בה השקיע את מיטב כספו ובה התריסים אינם נסגרים כראוי או לחלופין אריחי הריצוף אינם מיושרים ועוד.

מעבר לחשיבות בעריכת בדק בית לנכסים חדשים, ישנה חשיבות רבה לאותם נכסים שהם פחות חדשים. עם השנים צובר הנכס וותק ותחזוקה לא ראויה או רופפת עלולה להביא איתה נזק מצטבר. מסיבה זו ולאור העובדה שמבנים ישנים לא בהכרת תואמים את התקנים העכשוויים חשוב ומומלץ לבצע בדק בית. בבדקה של נכסים ישנים חשוב לוודא שמבחינה הנדסית המבנה עדיין שומר על עמידותו ואינו מהווה סכנה ליושביו. כמו כן, ישנה סבירות גבוהה, למציאת ליקויי במערכת חשמל ואינסטלציה ישנה וחשוב לוודא שאין בעיות רטיבות ואטימות של המבנה.

מעבר לבדיקות השגרתיות אותן ניתן לקבל באמצעות חברות בדק בית ניתן להזמין גם שירותי בדק לאיתור גז הראדון ולבדיקות קרינה ממקורות שונים. בייחוד היום לאור ריבוי המידע על קרינה סלולארית וקרינה הנפלטת מארונות חשמל הופכות בדיקות אלו למקובלות יותר ויותר בקרב האוכלוסיה.

חברות בדק בית אמינות פועלות באמצעות צוותי מהנדסים מורשים ומומחים בתחום והן עורכות את כל מגוון הבדיקות הנדרשות לבחינה מדוקדקת של הנכס האמור. ברוב חברות בדק הבית מוגש דוח המתאר את כל הממצאים בבדיקה וניתן שירות ליווי וייעוץ מומחים בתחום.

אז גם אם לא רכשתם נכס חדש או מיד שנייה ואתם מתגוררים בבית מזה שנים רבות תוכלו למצוא תועלת בעריכת בדק בית בייחוד אם חשבתם ממלא לשפץ את הנכס.
אתם מוזמנים בהחלט לפנות אלינו ולהתייעץ עם מיטב המומחים בתחום בקישור כאן.