בדיקת דירה אחרי שיפוצים

 
 
החלטתם לשפץ את הדירה? אתם מעוניינים לרענן אתמראה הבית שלכם? אתם צריכים לשם כך איש מקצוע מנוסה בעבודות השיפוצים.
פעמים רבות, אנשים המעוניינים לערוך שיפוץ בביתם נתקלים בבעיות וליקויים לאחר השיפוצים, שנובעים מעבודה לא מקצועית. כבר קרו מקרים ששיפוצניקים עזבו את העבודה באמצע והשאירו את הלקוח עם בלגן ועבודה לא גמורה. על מנת למנוע נזקים שיגרמו לכם קרוב לוודאי גם עוגמת נפש וגם הוצאות כספיות מיותרות, מומלץ לבצע במהלך עבודות השיפוץ או לאחריהן בדיקת דירה על ידי חברת בדק בית מוסמכת, אשר תוודא כי עבודות השיפוץ אכן עומדות בדרישות וכי קיבלתם תמורה הוגנת עבור כספכם.
 
בדיקת דירה אחרי שיפוצים – איך לבחור איש מקצוע?
 
שיפוצים עולים הרבה כסף. זאת עובדה. בדרך כלל, כשאנו מחליטים לערוך שיפוץ מקיף בבית, זה כולל שבירת קירות, החלפת ריצוף, שיפוץ וחידוש חדר האמבטיה, אולי גם המטבח – בקיצור, המון בלגן והמון כסף, לקראת עיצוב בית חלומותיכם. בשביל עבודות מורכבות מעין אלה, יש לבחור בשיפוצניק מקצועי. לפני בחירת שיפוצניק, קבלו כמה שיותר מידע והמלצות על עבודתו. אם יש לכם אפשרות לראות עבודות שיפוץ קודמות, עשו זאת. בנוסף, פעמים רבות חברים שממליצים לכם על שיפוצניקים ערכו בדיקת דירה אחרי עבודת השיפוץ. במקרה כזה, תוכלו להיעזר בחברת בדק בית שערכה את הבדיקה ולשמוע את דעתה לגבי מקצועיות העבודות. חשוב לבדוק באלו חומרים משתמש השיפוצניק, מהי המומחיות שלו וכדומה.
 
בדיקת דירה אחרי שיפוצים – ליקויים אפשריים
 
פעמים רבות, עבודות שיפוצים לא מקצועיות גורמות לעוגמת נפש רבה.ללא ליווי של מהנדס בדק בית עלולות להיגרם במהלך השיפוץ ליקויי בנייה שבעל הדירה כלל לא יבחין בהם. בנייה לקויה עלולה לגרום לנזקים לטווח הארוך, למטרדים, להוצאות כספיות ואף לירידה בערך הדירה. על מנת למנוע זאת, חשוב מאוד לבצע בדיקת דירה (בדק בית במינוח המקצועי) לאחר עבודות השיפוץ או אפילו במהלכן, כך שתוכלו להיות בטוחים כי קיבלתם עבודה מקצועית ללא ליקויי בניה . בדיקת דירה היא עוד השקעה קטנה, אשר תבטיח לכם שלא תצטרכו להוציא כספים מיותרים בטווח הארוך. לפניכם מספר ליקויים אפשריים בעקבות שיפוץ בלתי מקצועי, שניתן לגלות על ידי בדיקת דירה מקצועית:
§         עבודות שיפוצים מורכבות מחייבות ניסיון בתחום האינסטלציה. עבודה לא מקצועית עלולה לפגוע בצנרת ולגרום לדליפת מים, רטיבות, נזילות ולנזקים בממדים גדולים מאוד. בדיקת דירה אחרי שיפוצים או במהלכם, תוכל לוודא כי העבודה בוצעה כראוי.
§         איטום לקוי שלא לפי התקנים, אשר עלול לגרום לזליגת מים ולנזקים.
§         גם עבודות ריצוף מצריכות ידע מקצועי ועבודה לפי תקנים קבועים. בדיקת דירה אחרי שיפוצים תוודא כי אכן העבודה נעשתה במקצועיות, אסתטיות ובמרווחים הנדרשים.
§         בדיקת דירה תבטיח לכם כי השיפוצניק משתמש בחומרים איכותיים אשר עומדים בכל התקנים הנדרשים, אשר יבטיחו איכות ובטיחות.