בדק בית ושיפוצים

 
סדרת מאמרים זו באה לספק לכם,העומדים לעשות שיפוצים בביתכם טיפים והנחיות איך לעבור את תהליך השיפוצים בצורה טובה,להיעזר בבעלי מקצוע מתאימים ובמיוחד להימנע ככל האפשר מליקויי בניה.
וכדי לא להגיע למצב של ליקויי בניה רצוי להיות מודעים לכל מני תהליכים ומצבים בהם קל לשגות ,להתפשר ולבסוף לסבול מדירה המשופצת באופן לקוי.
מנסיוננו בארד בדק בית, עבודות השיפוץ הנן העבודות שבהם קיימים מירב ליקויי הבניה. הסיבות לכך הם רבות וניגע בחלקם בהמשך המאמרים.
 
רוצים מטבח מהר? אל תעשו קיצורי דרך! השקעתם במטבח חדש ויקר והמתקינים באים בזה אחר זה.
הזהרו מליקויים בהתקנה שיובילו לליקויי בניה.
 

שיפוצים ללא ליקויי בניה

 
לפני פנייה לקבלן בדקו את עבודתו אצל הממליץ. אם יש לכם חבר העוסק בתחום הבניה, בקשו ממנו לבוא לראות את העבודה. ראיינו את הממליץ היטב לגבי התנהלות הקבלן, איכות העבודה (האם יש בעיות כעת לאחר העבודה כגון נזילות, התרופפות אלמנטים, בעיות איטום וכו'). 
להמשך המאמר...
 

שיפוצים– החוזה והמפרט

 
חוזה ומפרט הטכני מהווים שלב חיוני לפני תחילת עבודות השיפוצים שכן אלמנט זה יצמצם את הסיכוי לבניה עם ליקויי בניה וגם אם יהיו ליקויי בניה עקב עבודה לא מקצועית של בעלי מקצוע שונים ניתן יהיה לקבל אחריות ושיפור ליקויי בנייה אלו.
להמשך המאמר...
 

בדק בית לאחר שיפוץ

 
עבודות שיפוץ הן מהבעייתיות ביותר. מכיוון שמדובר בעבודות המתבצעות על גבי מצב קיים ולעתים מלוות באלתורים החורגים מהתקנים הקבועים בחוק.
בנוסף, במקרים מסוימים אנשי המקצוע המבצעים את העבודות אינם מכירים את התקנים ואת כללי הביצוע המקובלים.
אי לכך עלולות להיגרם בעיות שונות שחלקן עלולות לפגוע בבטיחות הדירה או לגרום לבעיות רטיבות או ריצוף שמתנתק.
להמשך המאמר...
 

שיפוצים – טיפים לשלב התכנון

 
תהליך של שיפוצים מתחיל עוד הרבה לפני בחירת הקבלן בשלב התכנון.
בעבודות שיפוצים יש לקחת בחשבון פרמטרים ואילוצים שונים ולשלב ביניהם בחכמה. לשם כך יש להיעזר בבעלי מקצוע מתאימים כל אחד לתחום השיפוץ שלו.