בדק בית לאולם אירועים

 

בדק בית לאולם אירועים - חגיגה בראש שקט

 
אירוע שמח ומרגש הוא בדיוק הזמן בחיים, שבו אף אחד לא רוצה לדאוג, לחשוב על טרדות ועל סידורים, אלא להתמקד בחגיגה, ליהנות ולשמוח. מהסיבה הזו החשיבות של ביצוע בדק בית לאולם אירועים היא קריטית. באמצעות בדק בית מובטח, כי כל החוגגים ימשיכו לחגוג בראש שקט. בעל אולם, או מי שרוצה להיות כזה, שים לב.
 

על החשיבות של ביצוע בדק בית

 
בדק בית הוא אותה פעולה קריטית ורבת משמעות, שעלינו לבצע בכל מקרה שבו אנחנו עומדים לעבור דירה, לרכוש נכס, ולהקים או להפוך מבנה לאולם אירועים. למעשה, בדק בית הוא בדיקה מקיפה של הבית או האולם, המתעסקת בעיקר באספקט ההנדסי של המבנה, ומטרתו העיקרית היא איתור של ליקויי בנייה או איתור של נזילות ושל בעיות איטום שונות. בדיקת בדק בית מתבצעת אך ורק על ידי מהנדס בניין, המתמחה בביקורת מבנים ובתחום של ליקויי בניה שונים, שעבר הכשרה ספציפית בתחום בהתאם, והוא כשיר ומוסמך לבצע בדק בית למבנים וביניהם אולמות אירועים.
בסיומו של בדק בית מגיש המהנדס מסמך מפורט, הכולל את המיפוי ההנדסי של המבנה או האולם, ובו מפורטים ליקויי בנייה שונים, תקלות איטום ונזילות, בדרגות שונות של חומרה.
חשיבותו של בדק בית היא עצומה, משום שביכולתו להציל חיים במקרים של תקלות משמעותיות במבנה. התראה חמורה מראש על ליקוי בנייה כלשהו באולם אירועים, המובילה לתיקונו, עשוייה בפירוש למנוע נזקים משמעותיים בנפש וברכוש, ועל כן כל בעלים של אולם אירועים חייב לבצע בדק בית, ולהבטיח שהחגיגות יימשכו. גם מצידם של הזוגות המתחתנים, תהיה זו הפגנת אחריות לברר עם אולם אירועים, האם בוצע בו בדק בית לאחרונה, ומה הממצאים שעלו.
 

על הממצאים של בדק בית

 
אדם הרוכש מבנה על מנת להפוך אותו לאולם אירועים, חייב לבצע בדק בית, כדי לקבל תמונה אמיתית ומקיפה של מצב המבנה. בדיקת בדק בית המעלה ביקורת מבנים ואולמות אירועים מקיפה, עלולה להצביע על שלל ליקויי בנייה בדרגות שונות המצריכות טיפול יסודי, ונעות בין פגמים קוסמטיים קלים כמו קילופים של צבע, ועד לבעיות רציניות ביותר המסכנות חיים.
דו"ח בדק בית אותו מגיש המהנדס האחראי, מתייחס לרטיבויות ולנזילות, לבעיות חשמל, צנרת וביוב, לטיבם של חומרים מהם נבנה הבית או אולם האירועים ולתוקפם, לבעיות איטום ולסכנות השונות שהמבנה טומן בחובו. בעזרת בדק בית מקצועי יכול בעלי האולם להאריך את כמות ואת היקף השיפוצים להם הוא זקוק, ולהבין האם האולם יכול להמשיך לתפקד ולאכלס אורחים בינתיים, או שמא יש לסגור אותו באופן זמני לקהל הרחב.
במידה והתגלו בעזרת בדק בית ליקויי בנייה חמורים באולם אירועים העומד למכירה, יכול הרוכש הפוטנציאלי להיעזר בממצאים, על מנת לדרוש את התיקונים, לקבל הנחה או אפילו לפרוש מהעסקה כולה.