בדק בית למען השקט הנפשי

 
שקט נפשי הוא מושא השאיפות של רבים מאיתנו, ולא משנה באיזה בעיות שונות אנחנו נתקלים. השגה של שקט נפשי שווה זהב, והיא משפיעה על כל היבט והיבט בחיינו. במקביל, מעט מאוד פעולות בחיים שלנו הן בעלות הכוח העצום של השפעה על נפשנו, כמו בדיקת בדק בית שניתן לבצע לקראת מעבר לדירה חדשה או בקניית נכס חדש. ההחלטה לרכוש בית תמיד כרוכה בהוצאה כספית אדירה, ייתכן הגדולה ביותר שיבצע אדם בחייו, ובמתח עצום, אותו ניתן להשקיט באמצעות צמחי מרפא או בדרכים אחרות. אחת הדרכים הטובות ביותר היא עריכת בדק בית לנכס, בדיקה שהיא חובה עבור מי שמעוניין לרכוש נכס בראש ובלב שקטים.
 

בדיקת בדק בית ומטרותיה

 
בדק בית הוא למעשה בדיקה דקדקנית וקפדנית ביותר, שמטרתה היא לעלות על ליקויי בניה שונים ולבצע ביקורת מבנים יסודית, שתתן לרוכשים הפוטנציאליים של הנכס תמונת מצב אמיתית ואובייקטיבת לגבי מצבו של הנכס לפני רכישתו. באמצעות בדק בית ניתן לגלות ליקויי בנייה שונים כמו בעיות איטום או טיח, קירות ומעקות עקומים או איתור נזילות ובעיות חשמל. מגוון ליקויי בנייה, שעשויים לעלות בעזרת בדק בית, נעים בין תקלות קטנות ואסתטיות שקל ופשוט לתקן ואין צורך בדחיפות, ובין תקלות קריטיות ביותר, שעלולות לסכן חיים והן בגדר פצצה מתקתקת בדירה.
לאחר בירור היקפן של התקלות, יכול הרוכש הפוטנציאלי לאמוד את מידת השיפוץ לה נזקק הנכס, ולנהל משא ומתן מבוסס יותר מול המוכרים, הכולל את עלות התיקונים.
לאחר ביצוע בדק בית מוגש דו"ח למזמין הבדיקה, דו"ח המשמש כמסמך משפטי, שעומד לטובת הרוכש במקרים של גילויים מרחיקי לכת המביאים לשינויים בעסקה, לקבלת הנחה או הוצאות תיקון ואף לביטולה.
 

מי יכול לבצע ביקורת מבנים?

 
בניגוד לדיעה הפופולרית כאילו כל מי שיש לו נגיעה בתחום הבנייה או המקרקעין יכול לבצע בדק בית, הרי שהאמת פשוטה וחד משמעית הרבה יותר. בדיקת בדק בית יכולה להתבצע, אך ורק על ידי מהנדס מומחה עם נסיון של ביקורת מבנים והיכרות רבת ידע עם השטח. מהנדס מומחה המבצע בדק בית לא יתקשה לזהות ליקויי בנייה רבים אותם מנסים הקבלן או הדיירים הקודמים להסתיר, או שהם אפילו לא מודעים אליהם בעצמם.
מהנדס שמבצע בדק בית הינו גורם אובייקטיבי ובלתי תלוי לחלוטין, שאינו מושפע מהצדדים השונים של העסקה, ומטרתו היחידה היא להצביע על ליקויי בניה שונים בתחומי הבניין, החשמל, המים, הביוב וכן הלאה.
אם אתם חשים לחץ נפשי בעקבות רכישת נכס קרבה, ופוחדים לגלות ליקויי בנייה חמורים בדירה שאתם חולמים לעבור אליה, תוכלו להיעזר בשיטות שונות להפגת המתחים כמו צמחי מרפא (אוניה דה גאטו או מאקה ) אבל את השקט הנפשי הטוב ביותר תקבלו אם תעשו בדיקת בדק בית מקצועית ואמינה.