בדק בית לקראת מעבר לדירה חדשה

 
מעבר אל דירה חדשה הוא סימן של התחלה חדשה, ובדרך כלל שמחה ומבורכת, בין אם מדובר בזוג צעיר שעושה צעד חשוב ועובר לגור יחד, ובין אם מדובר בכל מעבר דירה אחר. אך על מנת להבטיח, שהמעבר אכן יהיה שמח ומבורך ולא יכלול אכזבות ומפחי נפש, חשוב עוד לפני שדואגים על סידור הבית והאריזות, לבצע בדיקת בדק בית שתעלה על ליקויי בנייה שונים ותציל אתכם מקניית חתול בשק.
 

איך מתבצעת בדיקה בדק בית הלכה למעשה?

 
בדק בית הינו הליך ביקורת מבנים רציני, יסודי ומקיף, המתבצע על פי סטנדרטים קבועים. רק מהנדס המומחה לתחום ביקורת מבנים יכול לבצע בדק בית ולעלות בקלות ובמהירות על ליקויי בניה שונים, בולטים, וכאלו שאינם נראים לעין. בדיקת בדק בית עשויה לכלול כל ליקויי בנייה שהוא, החל מקיר עקום, דרך עבודת אלומיניום לא מושלמת, עבור בבעיות איטום או נזילות, פגמים בטיח או בצבע, ועד לבעיות קשות יותר כמו רטיבות, שעלולה לפגוע בחשמל ולסכן חיים, או ליקויי בנייה שאינם תואמים את התקן כמו מעקות נמוכים מדי, צנרות מסוכנות וכן הלאה.
רבים מאותם ליקויי בנייה כלל לא נראים לעין בלתי מקצועית ועלולים להתגלות רק תקופה ארוכה לאחר המעבר, אך מהנדס מיומן לא יתקשה לזהות אותם, ועל כן החשיבות של ביצוע בדק בית בידי מהנדס המתמחה בתחום היא קריטית. הדו"ח המפורט שמגיש המהנדס בסיום בדק בית מהווה מסמך משפטי לכל דבר ועניין, העשוי לשרת את הקונים במצב של משא ומתן משפטי עם המוכר או הקבלן.
בדיקת בדק בית נותנת לקונה הפוטנציאלי של הדירה תמונת מצב אמיתית ועדכנית של מצב הנכס, ומאפשרת לו להתלבט, האם להמשיך עם העסקה או לבצע בה שינויים, ולאמוד את מידת השיפוצים הנדרשת עבור הנכס. ביצוע של בדק בית וגילוי ליקויי בנייה במבנה עשויים לחסוך הוצאות תיקון מרחיקות לכת, ועל כן החשיבות הגבוהה בביצוע בדק בית לפני מעבר לדירה חדשה. כך תבטיחו לעצמכם מעבר בראש שקט ובביטחון מלא.
 

מעבר לדירה חדשה? רק אם היא עברה בדק בית

 
בדק בית הוא אחת הבדיקות החשובות ביותר שתוכלו לבצע במהלך חייכם. באמצעות בדיקת בדק בית עשויים להתגלות מפגעים שונים, בטיחותיים או אסתטיים בסקאלה רחבה של דרגות ואפשרויות, שנותנת לקונים את ההתלבטות האמיתית והנקייה, זו שמבוססת על תנאי השטח האמיתיים. במילים אחרות, בעזרת בדיקת בדק בית תוכלו לדעת מול איזו דירה אתם עומדים: האם מדובר בנכס חלומותיכם, וכעת תוכלו להתפנות למלאכת סידור הבית וההיכרות עם הסביבה, או שמא בדירה שתגזול מכם אנרגיות, השקעה וכספים מיותרים. במקרה הקיצוני ביותר, משמשת בדיקת בדק בית כמקור למשא ומתן בין הקונים והמוכרים של הדירה, ועשוייה להביא להנחה, לפיצוי ואף לביטול העסקה כולה.