ביקורת מבנים לעסק

 
כאשר אתם מקימים עסק, אתם עושים הכל כדי שהוא יצליח ויגרום לכם לגאווה גדולה ולפרנסה טובה. לכן חשוב מאוד כחלק אינטגרלי מההכנות והארגונים, לבצע בדק בית במטרה לחפש אחר ליקויי בניה מסוגים שונים, ולתקנם בהתאם, באופן שיבטיח לכם את מקסום הפוטנציאל של המבנה, בין אם אתם עומדים בפני הקמת עסק חדש ובין אם אתם בעלי עסק קיים.
 

ליקויי בניה עלולים להופיע גם בעסק שלך

 
בדק בית היא בדיקה יסודית ומקיפה של דירה או עסק, שמטרתה לגלות ליקויי בניה שונים כגון בעיות איטום, נזילות, רטיבויות, בעיות תשתית, חומרי בנייה בעייתיים, תקלות אסתטיות, מפגעים בחשמל, בביוב או באינסטלציה וכן הלאה. ישנם ליקויי בניה שנגרמים בעקבות טעויות אנוש, כגון בנייה בלתי מתוכננת של יסודות הבית, ישנם ליקויי בניה שנוצרו באופן טבעי, כגון תזוזות של הקרקע או שינויי אקלים המשפיעים על המבנה, וישנם ליקויי בניה שנגרמים בזדון, כגון שימוש בחומרי בניין זולים או פגי תוקף על מנת לחסוך בעלויות. גם בטווח הסכנות ישנם ליקויי בניה מסכני חיים, כגון בעיות חשמל ומים השלובות זו בזו או בעיות של ריצוף בלתי הולם, וישנם ליקויי בניה שהם בגדר פגם אסתטי בלבד, כגון סדקים קלים בקירות וכן הלאה. כך או כך, החשיבות של גילוי ליקויי בניה בעסק היא עצומה, ומטרתה להביא לידי שינוי אמיתי של המצב, ותיקונם של ליקויי בניה, כך שהעסק יעמוד בתקני הבטיחות ויוכל להמשיך ולתפקד בצורה מלאה.
בית עסק, אשר קיימים בו ליקויי בניה בדרגות חומרה שונות, עלול לסכן את לקוחותיו ואת עובדיו, ועל כן החשיבות של ביצוע ביקורת מבנים היא כה מכרעת.
 

ביקורת מבנים לגילוי ליקויי בניה - איך זה עובד?

 
בדיקת בדק בית רצוי לערוך אך ורק בידיים המקצועיות של מהנדס מומחה לתחום ביקורת מבנים, שיש לו הכשרה, נסיון וידע באיתור ליקויי בניה בצורה מהירה ויעילה, כמו גם מכשור מקצועי ומתקדם. במהלך ביקורת מבנים מאתר המהנדס ליקויי בניה שונים במבנה, תוך התחקות אחר מקורם, אומדן היקפם, והעלות של תיקונם. לאחר ביצוע הבדיקה מעניק המהנדס דו"ח מפורט למזמין הבדיקה, שנותן תמונת מצב מהימנה ומלאה לגבי כמות התיקונים הנדרשת ולגבי דחיפותם. כך קורה, כי לדוגמא עסק שקיימים בו ליקויי בניה מסכני חיים, עוצר את פעילותו בצורה מיידית, וכך מונע גם סכנת חיים ללקוחות ולעובדים, וגם סכנה של תביעות משפטיות עתידיות.
במידה ואתם עומדים בפני הקמת עסק,עשיתם פרוצדורות כמו רישיון עסק,הוצאת היתרי בניה וגיליתם כי המבנה המיועד משופע בשלל ליקויי בניה, תוכלו לגשת אל הקבלן או המוכרים עם דו"ח בדק הבית שבידיכם, ולהתוות את הכיוון של המשא ומתן בצורה מסויימת, לקבל הנחה או פיצוי, לקבוע את היקף השיפוצים ואת האחראי עליהם, או במקרים חמורים יותר, להגיע לכדי תביעה משפטית, שבה מהווה דו"ח בדק בית מסמך בעל תוקף מחייב שיטה את הכף לטובתכם.