ייעוץ לפני קניית דירה חדשה

 
ההחלטה לרכוש דירה חדשה היא החלטה גורלית, אשר מכילה בתוכה פרמטרים רבים שצריכים להילקח בחשבון ומפרט טכני מקבלן שצריך להבינו ובעיקר צריך מהנדס בדק בית שיעקוב באם כל האלמנטים אכן בדירה או שהדירה נבנתה עם ליקויי בניה מסוימים שעל הקבלן לתקנן. קניית דירה חדשה היא השקעה כספית גדולה, ועבור רובנו אף הגדולה יותר בחיינו. בית חדש הוא המקום בו אנו עומדים לחיות, לגדל את ילדינו והיא צריכה לספק לנו את הנוחות המקסימלית. לכן, על מנת שנוכל לדעת כי קיבלנו החלטה נכונה ואנו משקיעים בדירה חדשה שאכן תענה על כל מבוקשנו, מאוד חשוב להיעזר בחברת בדק בית, על מנת לקבל ייעוץ טרם רכישת הדירה.
 

בדק בית – מי נותן ייעוץ לפני קניית דירה חדשה?

 
ראיתם דירה שמצאה בעיניכם? נעזרתם במתווך דירות ,שמאי מקרקעין או בדקתם בעצמכם? נכס הנדלן מתאים לכם מבחינת מספר החדרים, מבחינת האזור, ומבחינת תקציבכם – מצוין. כל אלה אכן פרמטרים חשובים שיש לקחת בחשבון. אך מה לגבי ליקויי בניה? בדקתם? איך תדעו שאתם לא מקבלים "חתול בשק" וכספכם לא ירד לטמיון. בדיוק לשם כך מומלץ להיעזר בשירותי חברת בדק בית.
חברה המספקת שירות בדק בית עושה לדירה ביקורת מבנה. תהליך בדק הבית מתבצע לרוב על ידי מהנדסים מקצועיים ומוסמכים בתחום הנדל"ן, שמקצועם הוא למעשה לערוך בדק בית ולייעץ לגורמים שונים לפני רכישת מבנים או דירות, על מנת להבטיח את כדאיות הקנייה מבחינת הלקוח.
פנייה לייעוץ ועריכת בדק בית לפני קניית דירה חדשה, מבטיחה למעשה כי תקנו דירה בטיחותית, ללא ליקויי בניה, שאכן שווה את התשלום הנדרש עבורה. ישנם בעלי בתים שדורשים סכומים גבוהים ביותר עבור דירה מסוימת, אך בדיקת בדק בית לפני הקנייה, מוכיחה כי הדירה מלאה בליקויים ואין כל התאמה בין ערכה האמיתי לבין המחיר הנדרש בעבורה. לכן, ייעוץ מקצועי על ידי חברת בדק בית, הוא משמעותי ביותר לפני רכישת דירה חדשה.
 

בדק בית – אלו בדיקות צריך לערוך?

 
כאמור, לפני קניית דירה חדשה, חשוב לקבל ייעוץ ממומחי בדק בית, על מנת שתקבלו את המקסימום עבור הכסף שאתם משלמים בעבור הדירה, ותבטיחו לעצמכם חיים נעימים ושקטים, ללא כאבי ראש מיותרים. מעבר דירה כולל בתוכו הוצאות רבות, אך בדק בית מקצועי הוא ההוצאה החשובה מכולם. חיסכון בהוצאה על בדק בית, עלול להביא בעתיד להוצאות גדולות הרבה יותר.
בדיקת בדק בית צריכה, כאמור, להתבצע על ידי מומחים, אשר יבצעו ביקורת מבנה ובדיקה מקיפה שתרד לפרטי פרטים, וייעצו לכם לגבי רכישת הדירה. בדיקת בדק בית תתייחס לפרטים כמו: גיל הדירה, מצב הקירות בדירה, האם יש רטיבות, מצב הריצוף, תקינות הצנרת ומערכת החשמל בדירה ועוד. ייעוץ לפני רכישת דירה חדשה יכלול גם ביקורת מבנה ובדיקה האם קיימים ליקויי בנייה כלשהם. בנוסף, ייבדקו השכנים והאם הם בעיתיים במיוחד, האם קיימים חובות כלשהם או שעבודים ועוד.