ליקויי בניה במדרגות

 
עומד לרכוש קוטג' או פנטהאוז ? כדאי שתשים לב אל מדרגות הפנים של הבית.

לצד אלמנטים רבים אותם יש לבחון בקפידה בעת רכישת דירה או בית, מדרגות הוא אלמנט נוסף בבית בו עשויים להיות ליקויי בניה. למדרגות תפקיד תפעולי, שבהחלט יכול להפוך לפנינה עיצובית בבית, אך בשום אופן לא על חשבון קיומם של ליקויי בניה הקשורים בפן הבטיחותי והתקני שלהם.

להיכנס לגור לבית עם מפלסים או קומות המופרדות במדרגות זה חלומם של ישראלים רבים, וכשהוא כבר מתממש סוף סוף, מעטים האנשים שמצליחים לפנות זמן ואנרגיות לבחון לעומק את הרכישה שלהם גם ברמה ההנדסית שלו. בין הריצות אל הבנק ואל עורכי הדין וכמויות הביורוקרטיה שצריך לעבור מעטים האנשים שמפנים את הזמן לביצוע הערכת שווי על ידי שמאי מקרקעין, לא כל שכן מצליחים לפנות זמן לביצוע בדק בית. אלא שלהבדיל מכל יתר המשימות שיש לעשות- שעולות לכם כסף, בדק בית הוא השירות היחיד שיחסוך לכם ממנו, והרבה.

בדק בית היא בדיקה חיונית שתאפשר לכם לקבל סקירה מוחלטת של כל חלקי הבית בצורה המקצועית והיסודית ביותר, בדיקה התתבצע על ידי מהנדס ותהווה לכם אסמכתא קבילה מבחינה משפטית. בדק בית היא בדיקה שבוחנת את הבית, יסודותיו וכל החלקים הרלוונטיים שלו תוך איתור כל הליקויים הקיימים, גם אלה החמקו מעיניכם או מעיני המוכר.

בדק בית- תכינו את המדרגות

בין אם מדובר על קומות, או חצאי קומות, פנטהאוז או קוטג', ואפילו אם מדובר על מפלסים המופרדים בכמה - אין ספק שבית מגורים שמאפשר חלוקה כזו יוצר תחושה של חלל הרבה יותר רחב, מעניק אפשרויות רבות ומגוונות יותר לעיצוב הבית ובהחלט מספק יתרון חזותי ופונקציונלי לבית כולו.
לצד היתרון הנלווה אל מדרגות בתוך הבית, מדובר על אזור שחשוף מאוד לפגיעות וליקויים שונים הן בתהליך הבניה וההקמה עצמו של גרם המדרגות ובין אם כתוצאה משחיקה ובלאי טבעי.
בין אם מדובר על מדרגות עשויות שיש ובין אם מדובר על מדרגות טרצו – ליקויים ופגיעות שונות בהחלט עלולות להתרחש, כאשר את חלקם הגדול- עין לא מקצועית תתקשה לזהות, בעוד שהסיכון של הליקוי עלול להיות די גבוה.

בין הליקויים היותר נפוצים במדרגות הבית ניתן למצוא ליקויים מינוריים יותר כמו כתמים על האבן או ליקויים משמעותיים יותר כמו סדקים וחריצים במקצועות ובפינות.

במסגרת הבדיקה מהנדס יעבור על כל הבית וכל חלקיו, כמובן שגם על כל המדרגות הקיימות בבית. הבדיקה מטרתה לבחון את כל האספקטים הרלוונטיים לתקינות הבניה, בלאי, פגיעות ונזקים שונים שנוצרו במבנה.
זהו בדיוק המקום לציין כי ליקויים ופגיעות אינם מאפיינים מבנים ישנים בלבד ומבנים חדשים שרק הוקמו חשופים לליקויים לא פחות.

זיכרו, בדיקה היום תחסוך לכם לא רק כסף, אלא הרבה כאב ראש בעתיד.
תתחדשו!