ליקויי בניה - בעיות איטום

 
בעיות איטום המתבטאות לרוב במספר פגעים בדירה- רטיבות בקירות, דליפה מהגג,רטיבות בקירות החיצוניים וכמובן נלווים לכך-עובש, צבע מתבקע ולעיתים סדקים. ליקויי בניה מסוג רטיבות בקירות ובעיות איטום גורמות לנזקים במבנה ועשויים להוריד עת ערך הנכס מבחינת נדלן.שלא לדבר על כך שבעיות איטום בלתי פתורות פוגעות משמעותית באיכות החיים בדירה. פעמים רבות אנו מזהים כתמי עובש על קיר המטבח או בחדר האמבטיה, כתם מתחת לאריחי החרסינה באמבטיה, או רטיבות על גבי הקיר. כל תופעה כזו מצביעה על כך שיש בבית בעיות איטום שצריך לפתור במהרה. אך איך מאתרים את מקור הבעיה? איך מתקנים? מה אם קנינו דירה חדשה מידי הקבלן? ומה אם מקור הנזילה הוא מהשכנים?
 

מי אחראי על תיקון בעיות איטום?

 
בעיות איטום הן ליקויי בניה נפוצים ביותר. פעמים רבות, נתקלים מומחי בדק בית מקצועיים אשר עורכים בדק בית בדירות חדשות, בדירות יד שנייה או בכל מבנה שהוא, בבעיות איטום. במקרים של דירה יד שנייה לדוגמה, אין הרבה מה לעשות. הרי בעל הדירה הקודם לא נתן לנו תעודת אחריות על הדירה. במקרים כאלה, כאשר אתם נתקלים בבעיות איטום בדירה, יש לבצע בדק בית על ידי מומחים, על מנת לאתר את מקור הבעיה. במידה ואתם מרגישים כי הונו אתכם, תוכלו להיעזר בחוות הדעת של חברת בדק בית ולתבוע את המוכר. אפשרות שנייה היא לפתור את בעיות האיטום על ידי איש מקצוע בתחום האיטום, אשר ינסה לספק לכם פתרון ארוך טווח לבעיה.
במקרה של רכישת דירה חדשה מקבלן, אשר לאחר ביצוע בדק בית מקצועי נתגלו בה ליקויי בניה או בעיות איטום, יש לפנות אל קבלן הבניה. למרבה הצער, קבלנים רבים מנסים להתנער מאחריות ולבצע תיקון בעיות איטום כלפי חוץ ולמראית עין, ולא באופן אשר יפתור את הבעיה לטווח הארוך. כאן יש תפקיד חשוב לחברת בדק בית, שתבדוק את תיקוני הקבלן ותחווה את דעתה.
 

בדק בית – פתרונות לבעיות איטום

 
במקרה של רכישת דירה מקבלן, יש לרוכשי הדירה זכות לבצע בדק בית במהלך שבע שנים מתאריך מסירת המפתח, ואם נמצאו במהלך ביצוע בדק בית ליקויי בניה, על הקבלן לתקנם. חברת בדק בית תוכל לספק חוות דעת ובדיקות מקצועיות על ידי מהנדסים מומחים, לגבי בעיות איטום שנתגלו במהלך ביצוע בדק בית. במקרה כזה תאתר חברת בדק בית את מקור הנזילה או הרטיבות ותספק לקבלן חוות דעת לגבי הבעיה והתיקון. במידה והקבלן מתנער מאחריות ובעל הדירה מחליט לתבוע אותו, תכין חברת בדק בית חוות דעת הקבילה בבית המשפט.
חברת בדק בית תאתר בעיות איטום על ידי מהנדסים מומחים ותספק חוות דעת מקצועית גם במקרים של נזילות בין דירות, הגורמות לסכסוך שכנים, גם בעת תביעות חברות ביטוח, תביעות נגד מוכר כשמדובר בדירה יד שנייה ועוד.