ליקויי בנייה איתור ליקויים

 
מאת: מיכל טורקיה
 
מכירים את האנשים שתמיד מחפשים ליקויי בנייה ? או ליקויים בכלל? כלומר רואים את הרע בכל דבר ? כשהם רואים מכונית חדשה ויפה, הם אומרים "כמה דלק היא מבזבזת..." וכשהם רואים גור כלבים חמוד הם אומרים "כמה מכוער יהיה כשיגדל!" וכשהם רואים מגדל מפואר מתנוסס הם מסננים בשקט שוודאי שהיסודות רקובים ורעועים... בקיצור אנשים שבכל מקום רואים ליקויי בנייה. אז פתאום גיליתי שבעלי כזה. האיש שלי, שחי לצידי כל כך הרבה שנים הפך לאיש שרואה ליקויי בנייה בכל מקום ועל כל צעד...ואיפה אתם חושבים שזה התחיל ? בדירתנו העבשה ושורצת ליקויי הבנייה? לא ולא! דווקא בביתנו החדש והנוצץ כל מה שהוא רואה זה ליקויי בנייה.
 
כמו שאמרתי, זה התחיל כשעברנו דירה. רכשנו במיטב כספנו פנינה קטנה ויפה במרכז הארץ. חדשה ונקייה – ישר מהניילונים כמו שאומרים. ובזמן שאני בחרתי צבעים לקירות, מנורות ספוט יחודיות לסלון, וחרסינות לחדר האמבט, הסתובב לו בעלי היקר וממש חיפש ליקויי בנייה. אם לא הייתי רואה בעצמי, לא הייתי מאמינה שהוא יכול להסתובב ככה עם פרצוף מודאג ולבדוק את הצירים של החלונות, השיפוע של המים במקלחת, הפתיחה של הדלתות... מחפש בכוח ליקויי בנייה. למה תמיד צריך לסבך הכל ?
 מאיפה יהיו ליקויי בנייה בדירה חדשה ? שאלתי אותו. אנחנו גרים כאן בקושי חודש, המשכתי. זה בכלל לא קשור, טען האיש. ליקויי בנייה לא נוצרים מכך שגרים בדירה אלא כשמם כן הם, ליקויי בנייה, ליקויים ובעיות שנוצרים בזמן הבניה. אבל תסתכל מסביב אמרתי, הכל כל כך יפה כאן ומושלם, לפעמים, אמר האיש, צריך לראות מבעד לציפויי המבריק ישר לתוך הבעיות. הוא הישיר מבט עמוק לתוך עיני. ליקויי בנייה או לא, חשבתי, ציפוי מבריק לקירות דווקא יראה נחמד.
אז בקיצור, האיש ביקש להזמין חברת ביקורת מבנים או בדק בית כדי שימצאו לו את הליקויי בנייה החמקנים שהוא מחפש כל כך, ואני קפצתי על המציאה כדי שסוף סוף יגידו לו שהדירה החדשה שלנו מושלמת כמו שהיא.
 
החברה שהזמנו היתה מקצועית ואדיבה, המהנדס איתר שפע של ליקויי בנייה בדירתנו היפה ונתן לנו הערכת שווי פיצויים מהקבלן. הקבלן גם החליף לנו את החרסינות באמבטיה על הדרך, כשתיקן בעיות אטימות בכיורים. אז איך ידעת ? שאלתי את האיש, איך ידעת שבאמת יש כאן ליקויי בנייה ? זה פשוט חומד, צחק האיש, תמיד יש ליקויי בנייה. החוכמה היא לאתר אותם ולתקן על ההתחלה את כל ליקויי הבנייה. עכשיו אני יכול להיות רגוע כי אני יודע שהבית שלנו מושלם מבפנים ומבחוץ. אפס ליקויי בנייה.
אז הנה אנחנו, דירה חדשה וחמודה במרכז הארץ, קירות בציפוי מבריק וחרסינה יוקרתית במיוחד, בעלי היקר ואני.
אפס ליקויי בנייה. בקרוב אצלכם.