מה ההבדל בין איש איטום למומחה לאיתור נזילות

 
רק מי שבילה ימים עם בלטות שבורות , חול חשוף ,נזקים לקירות ולרהיטים ואח"כ  מרוץ אחר רכישת מרצפות/פרקט, כלים סניטריים, צביעת הקירות (לעתים כל אלו גם עבור השכן), מבין את כובד הבעיה.
וכמה מכם חיים בחשש שהסיוט הזה יחזור על עצמו בחורף הבא או כשהשכן שוב עולה אליכם?
אז רגע לפני האביב, כשרוצים לצבוע ולחדש את הבית ועל הקיר או התקרה כמעט יבשו סימני הרטיבות/ העובש /הבועיות -  לא עדיף לבדוק שמקור הרטיבות טופל?


אוי!  התקרה רטובה...
מהיכן נכנסת רטיבות לתקרה או לקירות הבית ?
זו בעיה.
ידוע שלא תמיד מקור הנזילה קשור למקום בו רואים רטיבות - לעתים המים חודרים מנקודה אחת, עוברים מחלחלים ומגיחים בסופו של דבר בנקודה אחרת.
יש מקרים שקל לזהות רטיבות  וגם התיקון לא יקר, אם אתם שם אתם מסודרים.
אך לבעיות רטיבות יצא מוניטין של עניין ממושך,יקר ומטריד ,שמאובחן לא אחת בשיטת "ניסוי ותהייה" על ידי  איש איטום ,שאמון על ביצוע עבודה מקצועית עם חומרי האיטום ופירוק ריצוף ותיקון.

ההשלכות של אבחון לקוי באיתור נזילה יעלו לכם בשבירת רצפות רבות ממה שנדרש, עבודה שלעתים מיותרת וצורך לחזור שנה הבאה עוד פעם על כל הסיפור אצלכם ו...אצל השכן.
הזול הופך יקר.
אם מדובר בדירה/גג יוקרתי ותרצו להימנע מטיפול בכל השטח.למשל אם יש לכם גג של 100 מטר מרובע ועלות ממוצעת של עבודת איטום נעה סביב 500 ש"ח למ"ר תרצו להימנע מהוצאה של 50,000 ש"ח ויותר . עדיף להשקיע במומחה לאיתור נזילות ולזהות קודם כל את מקור הנזילה ואז לשלם על תיקון ממוקד .


איש איטום או מומחה לאיתור נזילות ?
למהנדס מומחה לאיתור נזילות יש מעבר לרקע הנדסי גם עין מקצועית שמבוססת על עשרות מקרי שטח.
איש איטום מחויב לביצוע מעשי של פעולות האיטום בדירה ואם העבודה היא גם במיקום הנכון התמזל מזלכם.

שיקול הדעת של מהנדס אתר נזילות  מתבסס גם על נתונים המתקבלים מכלי מדידה מקצועיים כמו מד רטיבות ומכשיר הדמיה טרמית .כלים אלו נותנים במצבים מסוימים  אבחנה מדוייקת וחד משמעית ולכן ניתן לומר שמרבית בדיקות הרטיבות מסתכמות מכך.
כאשר מקור הרטיבות מורכב יתכן שיבצע המומחה לאיתור נזילות פעולות עזר למשל הצפה במים של אזורים קטנים החשודים כמקור הבעיה.חשוב להדגיש שפעולות אלו טובות דווקא כשלא יורדים גשמים ולכן מוטעה לחשוב שהחורף הוא זמן טוב לאיתור נזילות, לא בהכרח.
מה עושים -  תוחמים למשל רבע מהגג ועושים בו הצפה מבוקרת ל-  72 שעות. פעולות נוספות כוללות למשל התזת מים עם ממטרות על קירות. וכשיודעים מה הבעיה זה הזמן לקחת איש ביצוע מעולה, נוכל להמליץ לך
מה מה כאמור שווה לכם האבחנה מדויקת של מומחה איטום ונזילות ? -
וודאות שמקור הבעיה אובחן וטופל, תיקון נקודתי פחות יקר ושתחכו שנה הבאה לגשמי הברכה בשמחה !