מטבח חדש

 
אתם עומדים לפני שיפוץ או קבלת מטבח חדש יש בידיכם סקיצה ותכנון , רכשתם ברזים , שיש ,חיפוי  ותאורה הסתובבתם מספיק בין חנויות ולמדתם להבחין בהבדלים ואיכויות ועכשיו ואתם קצרי סבלנות לראות את המטבח עומד על תילו , חכו רגע!
חשוב לזכור שארונות, שיש,ריצוף וכמובן חשמל איכותיים יבטיחו את הנאתכם אם יותקנו בצורה נכונה ובאופן המתאים למטבח.
 

התקנה נכונה , חלק מאיכות המטבח

 
כשמדובר במטבח חדש על כל מרכיביו על כל האלמנטים להתאים אחד לשני גם במידות, גם בתפקוד וגם באופן ההתקנה.
לא תמיד מתקין ארונות המטבח הוא גם מי שיתקין את השיש ,כמובן שלתקעי החשמל יש חשמלאי והרצף מגיע לאחר כולם. כל מתקין ומתקין מתמודד עם מה שהתקינו קודמיו ולעיתים התקנה מרושלת או "החלקת" בעיה על ידי איש מקצוע אחד תיצור לכל הבאים אחריו אילוצים ומתן פתרונות מאולתרים.

קחו למשל מצב בו מגיע מתקין ארונות המטבח ומגלה כי אחד הארונות תוכנן עם סנטימטר חסר מהמידות בפועל או שמתברר שהקירות לא לגמרי ישרים ,קורה!.
אותו מתקין רוצה לבצע את עבודתו במהירות וללכת וכדי לא ליצור לעצמו בעיות יתפתה לא אחת להשאיר, לאלתר אך לא להתריע או להחזיר ולתקן.
גם אתם לחוצים ולוחצים שהמטבח יעמוד על תילו וכך קורה שהארונות מותקנים גם אם לא תמיד כפי היו צריכים להיות.
מתקין משטח השיש מגיע אח"כ ,הוא כבר יאלץ להתאים עצמו לאלתורים של קודמו למשל למלא בסיליקון את חוסר הדיוקים וכן הלאה.
וכך קורה שלמרות שהשקעתם בארונות מטבח בגימור גבוה ובאיכות שאמורה להחזיק לשנים רבות תמצאו את עצמכם במטבח עם ליקויי בניה - פתאום יופיע עובש, רטיבות שתנפח את ארונות המטבח, הנוזלים שעל השיש יגיעו לפינות שלא רציתם וכל פעם מחדש יזכירו לכם שמשטח העבודה הותקן לא באופן אופטימלי , לעיתים יתעוותו ארונות פורמייקה או משטחים כתוצאה ממיקום לקוי של החשמל או מקרבה לא נכונה למקורות האש בכיריים או בתנור למשל .
חלק מהליקויים יורגשו בשימוש היום יומי שיש שלא מתנקז כראוי מנוזלים על משטח העבודה, עיוות חומר כתוצאה ממיקום לקוי של חשמל או קרבה לא סבירה לאש הכיריים ועוד.
כלומר יצטברו ליקויי בניה שיאלצו אתכם לפרק ולתקן הרבה לפני שתכננתם שהמטבח "יעשה צרות".

איך מוודאים שהכל תקין ובטיחותי ? מזמינים  מהנדס ליקויי בניה (בדק בית) שמתמחה בביקורת מבנים  . מהנדס שיבדוק כל פרט ובפרט במטבח יזהה ליקויים ויכוון אתכם לתיקונם. עדיף לתקן בשלב זה ולא להמתין לתוצאות -  התנפחות ארונות מטבח מרטיבות, עובש, בלאי מהיר ואף מפגעים בטיחותיים.

כשמדובר בתכנון מטבח חשוב לעשות תכנון חכם של נקודות החשמל למשל רחוק מצנרת הגז והמים ורחוק מאש הכיריים כנדרש בחוק החשמל. ומצד שני במיקום פונקציונלי לשימושים השונים שהחיבורים אמורים לספק
בדיקת בדק בית מקיפה מגוון רב של ליקויי בניה ומסייעת לכם ליהנות מבית מתוחזק ובטוח.