על בדק בית לא תשקיעו?

 
רכישה של דירה היא לא עניין זול, ואם אנחנו מדברים על איזור המרכז אז עם פחות ממליון שקל אין מה לדבר על עסקאות הגונות כלל. התהליך יתחיל בדרך כלל בסכום שהוא מראש גבוה בעשרים אחוז, לכל הפחות, ממה שחשבתם שיבקשו מכם. זאת עוד לפני שאתם יודעים בכלל את שווי השוק הריאלי של הנכס. אלא שהשגת המחיר המיוחל תצטרך להיות מגובה בניהול נכון ויעיל של התהליך וגם אז זה לא יהיה המחיר המינימאלי שתוכלו לקבל על הנכס.
ניהול משא ומתן נכון, בדיקה של שמאי וביצוע בדק בית על ידי מהנדס יוכלו להוריד לכם עוד אחוז לא מבוטל מהעלות המבוקשת על הנכס.
נכון, מעבר לעלויות הדירה עצמה יש עוד המון הוצאות סביב תהליך הרכישה. נכון גם שמדובר על תהליך ארוך וסזיפי שמסתכם בהמון כאב ראש ובעיקר בהשקעת זמן שכמובן יקר יותר מכל משאב. נכון שבסופו של דבר, על עלות הדירה יש לכם עוד עשרות אלפי שקלים כהוצאה ישירה על עמלות ואישורי רכישה ועוד מאות אלפי שקלים על רביות המשכנא. ההוצאות לא ממשיכות להגיע
 
 
אך רגע, האם חשבתם כמה יעלו לכם תיקונים מהותיים של תקלות שלא יכלתם לראות לפני הרכישה ולפתע הפתיעו כרעם ביום בהיר? ומה לגבי הפסדים על שווי הנכס כשתגלו, חלילה, שהשכונה היא לא מה שחשבתם ובזמן שמכרו לכם סטייל ויוקרה המציאות מראה תמונה שונה לחלוטין ? 

אתם עלולים לאבד מאות אלפי שקלים.
 
 
 
בדק בית
 
 
 
מה הייתם אומרים אם היינו מציגים בפניכם את התמונה הבאה :
בדיקה מקיפה, על ידי מהנדס , של הנכס וסביבתו. בדיקה שכוללת את כל האספקטים הרלוונטיים לדירה, לבניין ולסביבת המגורים. בדיקה מוקפדת שעובדת על סמך נהלים ברורים תוך בדיקה מא' ועד ת', החל ממפתן הדלת ועד לתשתיות והצנרת. הבדיקה נעשית על סמך התקנים והחקיקה הרלוונטית.
אתם לא נוקפים אצבע. מקבלים בתום הבדיקה מסמך פורמלי מסודר שמפרט את כל הליקויים שנמצאו פלוס המלצות לתיקון ואף הערכות עלות. מסמך שגם קביל בבית משפט.
עלות השירות הנה אפסית לעומת עלות הדירה.
בדק בית הוא השירות המדובר והוא מה שיוכל להוזיל לכם את עלות הנכס בעשרות אחוזים- וזה במקרה הפחות טוב. במקרה הטוב יותר בדק בית יוכל למנוע מכם להכנס להוצאות רבות הרבה מעבר למתוכנן ואף לשמור עליכם מפני איבוד ערך של הנכס.
בתוך כל ההמולה, הלחץ והבלאגן אנשים נוטים ליחס ערך שולי לחשיבות של בדק בית כשלמעשה מדובר על אחד הצעדים הראשונים אותם כדאי לבצע לפני שנכנסים לתהליך רכישה של דירה או בית.
נדל"ן הוא לא משחק לילדים ובמיוחד בשנים האחרונות מדובר בשוק סוער וקשה לניבוי. במציאות שבה נדמה כי המחירים רק עולים ההפתעות תופסות אותנו לגמרי לא מוכנים, אז בשביל למנוע אי נעימות ובעיקר עלויות גבוהות ובלתי צפויות מוטב לדעת בדיוק לאן נכנסים וכמה זה באמת הולך לעלות לכם.