רטיבות לא בבתינו

 
אחת הבעיות היותר נפוצות בבית הישראלי היא הרטיבות. מקור הרטיבות בבית יכול להיות תלוי בגורמים שונים והחלק המצער של תופעה זו הוא בכך שהרטיבות מתפשטת מאוד מהר וגוררת אחריה נזקים רבים. רטיבות יכולה להיווצר מבעיות תשתית, בעיות איטום, בעיות ניקוז, חבלה ומסיבות נוספות. רטיבות גורמת לנזק חמור בתשתית וחמור מכך היא מהווה מפגע תברואתי חמור. פטריה, עובש ורטיבות גורמים לבעיות נשימה, מחלות עור ואף עלולים לסייע בהתפתחותו של סרטן.
בעבר, בדיקת רטיבות אשר עדיין לא נתנה אותותיה במישור החיצוני של הקיר או האריח הייתה בלתי אפשרית מבלי חשיפתו של שלד הקיר. דבר שגרר אחריו, לא אחת, נזקים ועלויות נוספות, שלא לדבר על חוסר הנוחות שהייתה מתלווה לפעולות מסוג זה. איתור נזילות על ידי מהנדס מומחה רטיבות  מאפשרת לזהות קיומה של רטיבות גם אם היא רק בתחילתה. למעלה מכך- מצלמה טרמית אשר עומדת לרשותם של מהנדסי בדק בית  מקצועיים מאפשרת למצוא את מקור הנזילה ביתר קלות  ולטפל בבעיות רטיבות ומבלי ליצור נזקים מיותרים.
בדק בית היא אחת הבדיקות החשובות ביותר שתוכלו לעשות בנוגע לדירה שלכם ובדיקת רטיבות ואיתור נזילות היא חלק אינטגראלי מתהליך בדק בית.
בדיקת דירה לפני קניה תאפשר לכם לקבל את המידע המלא והאובייקטיבי אודות מצב הנכס והמבנה כולו ובפרט על מצב התשתית, על פיתרונות הניקוז והאיטום ,איתור נזילות וכתוצאה מבדיקות אלו יאותרו אזורים עם בעיות רטיבות. אם כבר עברתם לדירה חדשה וטרם בצעתם איתור נזילות ואיתור ליקויי בניה כדאי שתבצעו בדיקה מקפת זו ( הקרויה גם בדק בית ). דירה חדשה נהנית מאחריות שתגן עליכם במקרה של הוצאות שונות. הבדיקה תהווה גושפנקה חוקית ולגיטימית שאף תשרת אתכם בבית המשפט במידה והקבלן יסרב לתקן.
במסגרת הבדיקה תקבלו פירוט מלא של כל הבדיקות שבוצעו לטובת איבחון רטיבות, בנוסף תקבלו הסבר מפורט על השלכות הליקוי, משמעויות התיקון והעלויות.
במסגרת איתור נזילות ובדיקות רטיבות יבוצעו בדיקות רטיבות ישירות כמו בדיקה של האריחים, של הרובה והקירות וכך גם בדיקה של אלמנטים עקיפים, בין היתר:
 
·         בדיקה של חדירת מים מהמרפסות- במסגרת בדיקה זו יבדקו כל הדלתות בכל המרפסות של הבית, לרבות מרפסות בקומה עליונה ועל יכולת האיטום שלהן.
·         בדיקת ניקוז מים.
 
·         בדיקת חדירת מים מחדר האמבטיה.
 
 
·         חדירת מים מהגג.
 
בתום הבדיקה ינתן מסמך מפורט שיספק לכם את כל המידע אודות הבית שלכם או הבית אותו אתם עומדים לרכוש. הבדיקה, כאמור, תפרט את כל האלמנטים שנבדקו ובנוסף תתקבל חוות דעת על חומרת הנזק ועל אופן התיקון.
בדק בית היא בדיקה חיונית שתוכל לחסוך לכם הוצאות רבות ובעיקר לשמור לכם על הבריאות. זיכרו, גם אם כבר רכשתם דירה, אתם עוד יכולים להנות מהיתרונות של בדק בית, במיוחד כאשר מדובר בדירה חדשה.