מהו בדק בית

מהו בדק בית מה זה ולמה זה חשוב? הרבה לא מכירים ויודעים  מה זה בדק בית וזהו דבר שעל כל רוכש להכיר. למעשה מדובר על בדיקת ליקויים לפני רכישת נכס ובדיקה מחייבת קבלן לתקינות עבודותו.

רבים מאתנו אינם מודעים כלל למשמעות הנוספת שיש לביטוי “בדק בית”. אנו משתמשים בביטוי זה בשפה היומיומית, אך לביטוי זה חשיבות עליונה בעת רכישה של דירה. אז כיצד תוודאו שבדירה אותה אתם רוכשים אין פגמים שלא ידעתם עליהם? עבור מצב זה בדיוק קיימת בדיקה זו. בדק בית מה זה כולל? את התהליך מבצעת כרגיל חברה אשר מורכבת מאנשי מקצוע, בעיקר מהנדסים, המומחים בתחום. מטרתה של הבדיקה היא שמירה על זכויות הקונה אל מול הקבלן וזאת על ידי גילוי ליקויים כגון – אי התאמה לתוכנית המקורית, אי התאמה למפרט הטכני, איטום ובידוד ועוד.

מהו בדק בית מה זה וכיצד ומתי לבצע בדיקה?

מהו בדק בית
מה זה בדק בית

הבדיקה מבוצעת לרוב לפני המעבר אל הנכס. ישנה חשיבות רבה בביצוע הבדיקה בטרם המעבר – במידה ויתגלו ליקויים, תיקונם בעת שהדיירים כבר מתגוררים בנכס, עלול לגרום לאי נעימות והארכת תקופת התיקון. חברות רבות מציעות בימים אלה שירות והסבר על מהו בדק בית. חשוב מאוד לבחור בחברה בעלת מוניטין גבוה המעסיקה אנשי מקצוע בעלי ניסיון.

מה זה בדק בית – מה כוללת הבדיקה:

הרבה רוצים לדעת מה זה בדק בית והאם זה הכרחי. נתחיל במהי הבדיקה, בדק בית מה זה בדיוק בוק ואיך זה מועיל לרוכש? שימו לב שלרוב מי ששואל מה זה בדק בית קונה נכס בפעם הראשונה ולכן עליו להכיר את הנושא במהרה. בדיקה תכנונית – המדובר בהשוואה של תוכנית הבניה של הנכס, לבנייה עירונית ותוכניות מחוזיות. ההשוואה לתקנים וחוקים עירוניים ואף ארציים חשובה היות וחלק גדול מהליקויים מקורם בתכנון לקוי בהיעדר מודעות.

בדיקה סביבתית – בדיקה מסוג זה משלבת איתור קרינה וראדון, וכן בדיקה של מערכת החשמל. הבדיקה כוללת גם איתור מקורות רטיבות. בדיקה זו נעשית לרוב בעזרת מצלמה תרמית אשר מסוגלת לזהות באופן וודאי ליקויים מאין אלו. בדיקת שטחים ציבוריים

בדיקה הנדסית – בדיקה הנעשית על ידי מהנדסים מומחים ומטרתה איתור מפגעים וליקויים מסוגים שונים. בין הליקויים הנפוצים – ליקויי אינסטלציה, חשמל, ריצוף, חומרים ועוד.

 בדיקת ליקויים
בדק בית מה זה – בדיקת ליקויים

שמאות מקרקעין – בדיקה זו ניתן לבצע בטרם התחלת הבניה על מנת לקבוע ערך הנכס בשוק, היתרי בנייה ועוד.

בדיקה לדירות יד שנייה – בדק בית אינו מיועד אך ורק לאלו הבונים והרוכשים נכס חדש. גם כאשר מתבצעת רכישה מיד שניה ישנו צורך להעריך את שווי הנכס, בדיקת ליקויים ועוד. פעמים רבות נכסים כוללים בהם רהיטים ישנים. לצורך זה ניתן לקבל ייעוץ לשיפוצים ישנים ביניהם שחזור רהיטים. בעת רכישת דירה מרוהטת בריהוט ישן, מומלץ לשקול אופציית שחזור רהיטים למטרת חיסכון.

בדיקת ליקויים ותיעוד ממצאים

חשוב להבין כי במידה ונמצאו ליקויי בניה, בין עם מדובר על רטיבות כתמים וסדקים בריצוף, אי עמידה בתקני גובה חלונות, פגמים בתשתיות וכו.. על אחריות הקבלן לתקן זאת. במידה ולא יעשה בדק בית בשלב הנכון יוכל למצוא עצמו הרוכש משלם מכיסו על פגמים שלא באחריותו. בדיקת ליקויים חוסכת לרוכש אלפי שקלים ועד מאות אלפי שקלים ומגנה עליו מבעיות עתידיות שעלולות להופיע עקב מחדלית שהיו תרם רכישתו את הבית או הדירה.

בדק בית לבית ישן או בדיקת ליקויים לבית חדש?

למעשה בנושא זה אין בחירה. יש לעשות בדיקת ליקויים לבית חדש כמו לישן ואין אחד יותר מוצרך מהשני. לפני רכישה של בית חדש חשוב לבצע בדיקה בהתאמה. בעל המיומנות בכל הקשור אל מה זה בדק בית ידע לבדוק את התקלות וליקויים שלרוב יש בדירה חדשה מקבלן. לעומת זאת לא פחות חשוב יהיה לבצע בדיקה לבית או בדיקה לדירה יד שנייה להעריך את מצב התשתיות והבלאי על מנת לדעת אם המחיר מותאם ומה על אחריות המוכר לתקן. זיכרו כי רוב הליקויים אינם נראים לעין ולכן חשוב לזמן בהקדם בדיקת ליקויים.

לסיכום,

בדק בית מה זה
מהו בדק בית

מהו בדק בית ולמה זה מועיל? חוסך כספים רבים, כאב ראש ולעתים בדיקה מסוג זה משנה לחלוטין את פנ העסקה. אל לרוכשי דירה, מכל סוג, להקל ראש בתהליך בדק הבית. החשוב ביותר הוא לבחור בחברה אמינה ומקצועית, אשר תיתן את התוצאות המיטביות ותהפוך את חווית רכישת הנכס לחיובית ומהנה. במידה ואתם לקראת או בתהליך רכישה פנו אלינו ונעזור בכל שלב בדרך.

מהו בדק בית | בדק בית מה זה | מה זה בדק בית | בדיקת ליקויים

בדק בית במרכז

חברת ארד בדק בית היא חברת בדק בית במרכז עם שירות בכל רחבי הארץ. אנו מספקים שירותי מהנדס בדק בית במרכז ובכל הארץ, על פי

המשך »

בדק בית בתל אביב

אם חיפשתם מהנדס בדק בית בתל אביב – הגעתם למקום הנכון! חברת ארד בדק בית, חברת בדק בית בתל אביב והמרכז, עם שירות בכל רחבי

המשך »

בדק בית באור יהודה

חברת בדק בית באור יהודה – חברת ארד בדק בית בהנהלת המהנדס רון ארד. החברה מספקת שירות בכל רחבי הארץ, כולל שירות מהנדס בדק בית

המשך »

בין לקוחותינו

לקוחות

לייעוץ ראשוני צרו קשר ונחזור אליכם בהקדם

© 2020 כל הזכויות שמורות ארד בדק בית

בניית אתר – קידום אתרים AVINU

Call Now Button