ביקורת מבנים

ביקורת מבנים הוא המונח המקצועי להליך מוסדר של בדיקה הנדסית מקיפה לאיתור, אבחון והערכה של ליקויי בנייה ותכנון בדירות, בתים ושטחים ציבוריים בבניינים.
קניתם דירה חדשה מקבלן?
מעוניינים לבדוק דירה יד שניה?
בדירתכם ליקויי בניה שאתם רוצים לפתור אחת ולתמיד?
ביקורת מבנים לבית על ידי מהנדס ארד בדק בית היא המפתח לשקט הנפשי שלכם
תהליך ביקורת מבנים יספק לכם עין מקצועית כדי שלא תקנו דירה שהיא “חתול בשק”
ביקורת מבנים לדירה חדשה תוודא שקיבלתם כל מה שהובטח במפרט טכני שנתן לכם הקבלן.
אם ערך הנכס שרכשתם חשוב לכם השקיעו בו בדיקת תקינות

ביקורת מבנים

ביקורת מבנים הנו מונח חופף למונח בדק בית השאוב למעשה מהבדיקה אותה נוהגים הקבלנים לערוך בתום השנה הראשונה למגורי הדיירים, היא “שנת הבדק”.
בשנים האחרונות עם גדילת מודעות הדיירים לזכויותיהם מצד אחד ולאיכות הבנייה בביתם מצד שני, הולך ומתפתח בארץ תחום ביקורת המבנים על שירותיו השונים.
בכך אנו צועדים בעקבותיהן של מרבית מדינות המערב בהם הליך של בדיקת ליקויי בנייה הינו הליך שגרתי ומחייב לפני כניסת כל דייר לביתו החדש, או לפני קניית נכס מגורים מיד שנייה.
גורם נוסף המגביר את הצורך של הדיירים להיעזר בשירותי ביקורת מבנים לאיתור ליקויי בנייה הנו שיטת הבנייה הרווחת כיום בארץ.
בשיטה זו נוהגים הקבלנים הראשיים להעסיק קבלני משנה רבים המכסים למעשה את כל תחומי הבנייה – שלד, ריצוף, אינסטלציה וכד’. החיסרון הנובע מכך לדייר הנו שנוצרים ממשקים רבים בין עבודתם קבלני משנה שונים ובהם פוטנציאל גדול יותר להווצרות ליקויי בנייה. לדוגמא, יש לדאוג כי קבלן הריצוף לא יחל את עבודתו לפני שהקירות המטוייחים ישרים.
בעוד שבכל תחום מתחומי הצרכנות, מבקש הלקוח לקבל את התמורה המלאה לכספו ולהבטיח את טיב המוצר על כל פרטיו שהובטחו לו בשעת הקנייה; הרי שבבנייה למגורים הדבר משמעותי במיוחד.
ניתן לראות שתי סיבות עיקריות לדבר: הראשונה נוגעת לעלות הגבוהה הכרוכה ברכישת הנכס. כך, אם ניתן את הדעת על כך שלפני רכישת רכב מיד שנייה, מקובל לגשת למכון בדיקה לבדיקה מקיפה הסוקרת את כל הפגמים ברכב על מערכותיו השונות, הרי שההיגיון מחייב בדיקה הנדסית כשמדובר בבית שערכו גדול עשרות מונים מזה של רכב.
הסיבה השנייה נעוצה בחשיבות העצומה שכל אדם מעניק לסביבת מגוריו. ביתו של אדם הוא מקום המפלט משאון הרחוב ולחצי העולם שסביבו. האדם מתרווח בחדרו ומבקש סביבה נעימה ובטוחה. ליקויי בנייה הופכים למטרד של ממש המעיבים על הסביבה הפיזית של הדייר כמו על תחושותיו ורגשותיו. לעתים קרובות אנו נתקלים בעבודתינו במקרים בהם ליקוי בנייה כמו רטיבות בחדר מחדרי הבית או בחדר רחצה, מטרידים את שלוות הנפש של דיירי הבית באופן חריף. מטרד זה מתעצם נוכח הידיעה כי הקבלן הוא זה שצריך לקחת את האחריות המלאה על ליקויי הבנייה. לעתים מזומנות הקבלן לא לוקח את מלוא האחריות או מבקש לתקן את הליקוי בצורה חלקית או אף בצורה שאינה מטפלת בבעיה ממקורה.

בין לקוחותינו

לקוחות

לייעוץ ראשוני צרו קשר ונחזור אליכם בהקדם

© 2020 כל הזכויות שמורות ארד בדק בית

בניית אתר – קידום אתרים AVINU

Call Now Button