ליקויים במדרגות פנים הבית

מתכננים לקנות דירה חדשה? ממבט ראשוני אתם מתרשמים מהדברים הגדולים כמו מיקום הדירה, כיווני אויר, גודל ועיצוב. אך לפני שאתם מחליטים סופית ומסכמים את המחיר חשבו על כך שבהמשך כל מה ש”החלקתם” ולא נתתם עליהם את הדעת יצוצו, יטרידו ויהפכו להוצאות כספיות. במאמר זה ניתן את הדעת למדרגות בתוך הבית.
חשבו על מדרגות פנימיות שיש לווילה קוטג’ או דירה עם מפלסים כמה פעמים אתם עשויים לעלות ולרדת במדרגות ? אילו השלכות יכולות להיות למדרגות שלא נוח לכם להשתמש בהם או גרוע מכך שעלולות לגרום לכם או לאורחיכם למעוד ולהיחבל ?
ניתן לאמר כי ישנם שני סוגי ליקויי בנייה הנוגעים למדרגות – ליקויים אסתטיים וליקויים בטיחותיים.

הליקויים האסתטיים ניכרים גם ללא תביעת עין של מהנדס ליקויי בניה. המדרגות הן חלק בולט מהבית ופגמים במדרגות יבלטו לעינינו במהלך היום,מה גם שאי אפשר להסתיר אותן ע”י תמונה גדולה קרניז או ארון קיר. מעבר לפגם האסתטי במראה של מדרגות בעלות סדקים, כתמים, שברים וחריצים, עלולה להיות לכך השלכה בטיחותית גם כן.
גם ליקויי בנייה שלכאורה נראים “קוסמטיים”, עלולים לפגוע בעמידת המבנה בתקנים המקובלים ולהצריך תיקון או החלפה. כך לדוגמא, חריצים או שריטות באריחי המדרגות שחורגים מריכוז של 5 לכל שלח או רוחבם עולה על 0.15 מ”מ, כתמים שאינם ניתנים להסרה, אגרגאטים סדוקים שמספרם עולה על 12, למעלה מ – 3 נקבים בשטח של 100X100 ועוד.

ליקויי הבנייה במדרגות שהנם בטיחותיים מעצם הגדרתם הם רבים. המדרגות הן אזור המועד לפורענות בכל הקשור להחלקות ונפילות.
להלן נביא מספר דוגמאות לליקויים בטיחותיים נפוצים ומסוכנים:
– הראשון הוא שיפוע המדרגות. שיפוע חד מידי הוא מתכון למעידות שלכם או של אורחים שיגיעו אליכם, מאוד לא נעים וניתן למניעה
– ליקוי בטיחותי נוסף נוגע להפרש הגובה בין מדרגה למדרגה. חייבת להיות אחידות בגבהי המדרגות. חישבו על כך כי בעת העלייה או הירידה היומיומיות במדרגות – אנו פועלים על “אוטומט”. המוח אינו נעצר לבחון כל מדרגה ולמדוד את גובה הצעד שעליו לעשות. ולכן הפרש הגבהים בין המדרגות צריך להיות קטן מ- 5 מ”מ. הפרש גדול יותר עלול לגרום לטעות יקרה.
– מעבר לאחידות הגבהים, ממחקרים רבים שנעשו, חושבה נוסחא הקובעת מהו היחס האופטימלי בין גובה המדרגה הוא ה”רום” לבין שטח הדריכה של המדרגה, הוא ה”שלח”.
יחס זה הנו מחושב כך ששלח בודד ועוד שני רומים יהיו בגודל שאינו עולה על 63 ש”מ ואינו קטן מ – 61 ס”מ.
בנוסף נמצא כי על רום המדרגות לא לעלות על 17 ס”מ ושלח המדרגה לא יפחת מ – 25 ס”מ.
לסיכום, התחלנו את המאמר בהתייחסות לבדק בית לפני קניית דירה חדשה על מנת להבטיח את כדאיות ההשקעה בנכס. נסיים בהתייחסות לבדק בית על מנת להבטיח את איכות החיים בנכס. ביתנו נועד על מנת לשרת אותנו נאמנה ולהיות המקום הבטוח והמוגן ביותר עבורנו. חשוב ביותר לתת לאיש מקצוע, מהנדס בדק בית לבדוק ולוודא שאכן הנכס הנרכש יהיה כזה.

בדיקת מעקות בדירות

בדיקת מעקות בדירות – תקן גובה חלון מהרצפה הוא אלמנט חשוב כשמבצעים בדק בית. האם גובה חלון ממד שונה מתקן גובה חלון שירותים ומהו גובה

המשך »

ליקויים במדרגות

בשעה טובה החלטתם לקנות בית מרווח המשתרע על יותר מקומה אחת. התכנון של הבית מוצא חן בעיניכם, חלוקת החדרים מתאימה לתפקוד השוטף היומיומי ואתם שוקלים

המשך »

בין לקוחותינו

לקוחות

לייעוץ ראשוני צרו קשר ונחזור אליכם בהקדם

© 2020 כל הזכויות שמורות ארד בדק בית

בניית אתר – קידום אתרים AVINU

Call Now Button