ליווי בדק בית בתהליך תמא 38

מדינת ישראל מאפשרת בשנים האחרונות לתושבי המדינה, לפעול בכדי לבצע חיזוק למבנים בהם הם מתגוררים, ואשר הוקמו קודם לשנת 1975, שנת כניסתו לתוקף של התקן הישראלי המכווין את הקבלנים והאדריכלים כיצד יש לנהוג בכדי להקים מבנים אשר יעמדו בפני נזקיהן האפשריים של רעידות אדמה באזורינו. פעולת חיזוק מבנים מפני רעידת אדמה היא מורכבת למדי, ודורש התערבות של אנשי מקצוע מתחום ההנדסה והאדריכלות, ודורשת בדיקה הנדסית במשך פעילותו של הקבלן, בכדי לבצע בדיקת בניה ובכדי לוודא את יעילות ומקצועיות הבנייה ועמידתה בתנאים אשר הוכתבו על ידי האדריכל ומהנדס הקונסטרוקציה באמצעות מפרט טכני.
חברות בדק בית, הן חברות המספקות שירותי ביקורת מבנים ובדיקות בדק בית לדירות ומבנים במהלך ביצוע שיפוצים, או לקראת כניסה אל דירה בכדי לאתר ליקויי בניה. חברות בדק בית, מעסיקות כדרך קבע אנשי מקצוע מענף הבנייה ומהנדסים, אשר יוכלו לבקר את עבודתו של הקבלן בתוך שלבי השיפוץ ולאחריו. במאמר הבא, נבחן את החשיבות של שימוש בשירותיה של חברת בדק בית בעת ביצוע פעולות שיפוץ וחיזוק מבנים במסגרת תכנית מתאר ארצית 38.

בדיקה הנדסית של הקונסטרוקציה

אחד התנאים לזכאות להטבות תמ”א 38, הוא העובדה כי המבנה הוקם קודם לכניסתו של תקן 413 לבניה, כאמור, אשר מכווין את המהנדסים והאדריכלים בדבר עמידותו של מבנה בפני רעידות אדמה. עם זאת, ישנם מקרים בהם ניתן להוכיח כי על אף העובדה כי המבנה הוקם לאחר שנת 1974, הוקם זה בלי לעמוד בתקן האמור, וכי קיים חשש סביר לקריסתו בעת רעידת אדמה. מהנדס קונסטרוקציה, הוא הדמות המקצועית אשר תמונה בכדי לבחון באם אכן המבנה הוקם שלא על פי תקן זה, והוא זה אשר יגיש את ממצאיו אל הוועדה אשר תאשר את המבנה לזכאויות תמא 38.
היות ומדובר בביצוע פעולה כה עדינה, וחשובה לבסיסו של המבנה, אין להקל ראש בבחירת הקבלן אשר יבצע את העבודה, ויש לבחון אותו באופן שוטף על ביצוע עבודתו התקינה.
המיוחד בעבודת תמ”א 38 בבניינים הם אילוצים בגלל הבניין הקיים.
לכן עלולים להווצר ליקויי בניה שהנם מנוגדים באופן בוטה לתקנות התכנון והבניה.
הבדיקה ההנדסית תפריד בין ליקויים שאינם בטיחותיים או שייכים לקטגורי הנגישות לבין אלו שאינם כאלו, וזאת בנוסף לליקויי הבניה הרגילים הנמצאים בבניינים רגילים הנבנים כחדשים.

בדיקת שטחים ציבוריים ומסחריים

בדיקות לשטחים ציבוריים ומסחריים כוללים:1.    בניינימשרדים2.    מרכזיםמסחריים3.    מחסניםלוגיסטיים4.    מסעדותוחנויות5.    בנייניעירייה6.    בניינימשטרת ישראל7.    מבניםלהשקעה8.    מבניםיבילים9.    כלמבנה אחרבדיקות למבנים אלו נעשות בהתאמה לצרכי הלקוחולסוג המבנה.רוב המבנים הנ”ל יזדקקו לבדיקת מערכות חירוםנרחבת שתכלול בדיקת אינטגרצייה מלאה (תרחישי

המשך »

בדק בית לאחר שיפוץ

עבודות שיפוץ הן מהבעייתיות ביותר. מכיוון שמדובר בעבודות המתבצעות על גבי מצב קיים ולעתים מלוות באלתורים החורגים מהתקנים הקבועים בחוק. בנוסף, במקרים מסוימים אנשי המקצוע

המשך »

בדק בית לאחר שיפוץ אמבטיה

מריבות השכנים הנפוצות ביותר מתגלעות לאחר שאחד השכנים החליט לערוך שיפוץ בחדר האמבטיה בדירתו. הרטיבות שנוצרת עקב כך, מחלחלת אל התקרה של הדיירים המתגוררים תחתיו.

המשך »

שיפוצים – החוזה והמפרט

מאת: מהנדס רון ארד, ארד בדק בית תיארנו במאמר הקודם את שלב התכנון של דירה, הכולל אדריכל, מתכנן אינסטלציה וחשמל במידת הצורך ואם נדרשים שינויים

המשך »

שמאי מקרקעין ותהליך בדק בית

בדק בית לליקויי בנייה הנה בדיקה יסודית ומקיפה את כל האלמנטים בדירה. לעיתים מבלבלים אנשים בין שירות של שמאי מקרקעין שהינו נקודתי למקרים מסוימים לבין

המשך »

שמאות מקרקעין

ישנם ליקויי בניה שלא ניתן לתקן ושמאי מקרקעין צריך לקבוע ירידת הערך – כגון מסדרון צר, קירות עקומים מאד ועוד.

המשך »

ירידת ערך פסיכולוגית

כולנו מכירים את הביטוי “ירידת ערך” מתחום הרכבים, בו מדובר על הערכה מדויקת למדי של שמאי רכב. מהי אם כן ירידת ערך פסיכולוגית בתחום הדירות?

המשך »

בין לקוחותינו

לקוחות

לייעוץ ראשוני צרו קשר ונחזור אליכם בהקדם

© 2020 כל הזכויות שמורות ארד בדק בית

בניית אתר – קידום אתרים AVINU

Call Now Button
פתיחת צ'ט
1
שלום וברכה!
שלום וברכה,
אני כאן כדי לעזור