דוגמאות לחוות דעת בדק בית

 
הזמנתם מהנדס לבדק בית, הוא בחן, מדד, בדק, השווה, פתח וסגר, עלה וירד, הקיש, צילם ורשם.
מה התקבל סוף?
חשוב לדעת מספר דברים בנוגע לדו"ח בדק הבית שתקבלו:
הראשון הינו שדו"ח בדק בית אינו 'מוצר מדף'. זאת אומרת שאם תזמינו דו"ח בדק בית לגבי אותה הדירה בדיוק, אך מכמה חברות שונות - התוצר שתקבלו לא יהיה בהכרח זהה. מובן שכל מהנדס מקצועי אמור לזהות ולאבחן את ליקויי הבנייה הנמצאים בדירה; אולם חברות שונות בוחרות להסביר ולהביא את הממצאים בצורה שונה ופועלות מתוך רמות פירוט ודיוק שונות זו מזו.
שנית, עליכם לזכור שהדו"ח שבידיכם הינו השלב הראשון בלבד בתהליך בדק בית. עתה תמסרו את הממצאים לידי הקבלן (אם מדובר בדירה יד ראשונה שנקנית מקבלן) ותמתינו לתגובתו. כאשר זו תגיע, תצטרכו להתמודד איתה ולהחליט איך לענות לכל תגובה של הקבלן. כאן יש צורך פעמים רבות בתמיכה ועזרה של חברת בדק הבית שלכם. אם זה בהסבר הסעיפים הדורשים תיקון ודחייה או קבלה של הצעות לדרכי תיקון שונות שהקבלן עלול לבקש; במתן גב חזק והפניות לחוק כאשר מתגלות אי הסכמות עקרוניות; בגישור ופישור בין הממצאים המובאים בדו"ח ובין הקבלן שאינו שש להשקעה הנדרשת ממנו וכד'.

בכדי להביא מושג כללי בדבר הדרך שבה מהנדסי ארד בדק בית מציגים ומפרטים את ליקויי הבנייה המתגלים בדירות אותן הם בודקים, מובאים לפניכם כמה דוגמאות לדוחות בדק בית הנדסי הנוגעים לסוגים השונים של המקרים.
הכנם מוזמנים להכנס ולעיין בדוחות. נציין כאן כי לפני שהדוחות נשלחים מודפסים וכרוכים בדואר לבית הלקוח, אנו עושים כל מאמץ להעביר לידיו (דרך דואר אלקטרוני או מכשיר פקס) העתק של הדו"ח על מנת שיעיין בו לפני הדפסתו ונווכח לדעת שהדברים מובנים לו ולא נפלה חלילה כל טעות בפרטים.

נא הכנסו לעיין :