ליקויי בטיחות – חלונות ומעקות

מה צריך לבדוק בחלונות ומעקות

החלון בדירה החדשה נראה לכם קטן מדיי? אתם רואים איך בקלות יוכל לטפס זאטוט על המעקה?
לא כל החלונות נפתחים באופן מלא? יתכן שגם אצלכם בדירה יש ליקויים בחלונות.
הדבר הראשון שיכול לעלות במחשבתכם הוא –
“ואם אגלה עכשיו שהחלונות או המעקה שלי הם לא לפי התקן מה אני כבר יכול לעשות עם זה”? הרי הקבלן לא ישנה את כל המבנה, לא יגדיל את החלון נכון?
נכון – בליקויי בניה בחלונות ובמעקות אם הקבלן לא יכול לתקן מגיע לכם פיצוי כספי על ירידת ערך הנכס ופגיעה באיכות חייכם.

מה התקן לגודל חלון

נראה לכם שהחלונות בדירה קטנים מדיי? שאין מספיק אוורור או אור?במקרים אלו לא מדובר בעניין בטיחותי אלא של איכות חיים.
התקן מחייב קבלן לבנות בחדר חלון ששטחו הוא מינימום 8% משטח החדר .
גובה סף החלון לפי התקן חייב להיות 1.05 מטר מהרצפה.

חלון אוורור בחדרי רחצה

התקן דורש מקבלן להתקין בחדר אמבטיה או שירותים חלון או מאוורר מכני (ונטה). החלון צריך להיות בגודל הפרופורציוני לגודל האמבטיה או השירותים אך במינימום 0.3 מטר מרובע.
בעיות של גודל חלון יכולות לקרות בד”כ אצל קבלנים בלתי מנוסים ושוב אם הבניה אינה לפי התקן מגיע לדייר שירחיבו לו את החלון או לחלופין יתקינו ונטה.

האם תוכלו לזהות ליקויי בניה בחלונות

ישנם דברים שקל יחסית לבדוק כמו פתיחת חלון ממ”ד או גובה חלון מהרצפה אך לרוב לאדם שאינו מהנדס בדק בית יהיה קשה לבדוק האם החלונות והמעקות הנם לפי התקן.
גם בלתי אפשרי לבדוק האם החלונות הותקנו כמו שצריך שכן מבחן הרטיבות בגשם הראשון לא תמיד יחשוף זאת כל כך מהר.
לקבלן יש אמנם חובת אחריות בדק של 3 שנים על איטום חלונות אך לרוב אם הוא מורח סיליקון זה יתן מענה לעונה עד מספר עונות גשם (ולעתים תעבור תקופת אחריות הקבלן) וזאת מבלי שהתקין נכון את החלונות – בשיפוע הנכון (ולכיוון השיפוע הנכון!) עם ניקוז ,פרט איטום מתחת לאלומיניום וכו’.
בכלל לגבי כל התקנים שהוזכרו כאן, עיקר הבעיה היא שהדייר גם אם קרא על התקן הוא אינו יודע ואינו מסוגל באמת למדוד האם יש חריגות וגם אם משהו אינו נראה לו הוא אינו יכול לעמוד מול תשובותיו המבטלות שעלול לתת הקבלן.
לחוות דעת של מהנדס מומחה הקבלן לא רק שיהיה חייב להתייחס אלא יעדיף בד”כ להתייחס ברצינות מאשר להגיע לבית המשפט, שכן חוות הדעת ערוכה ומוכנה לתביעה.

ליקויי בניה בתריסים

הדירה או הבית שלנו הוא סך חלקיו, כאשר האמת היא שישנם חלקים יקרים ומורכבים שתיקון או החלפה שלהם כרוכה בשינויים מהותיים וישנם אלמנטים כמו תריסים

המשך »

ליקויי בניה בחלונות

החלונות הקיימים בשוק חלונות מתחלקים למספר סוגים עיקריים: חלונות אלומיניום רגילים עם תריסי גלילה, חלונות בלגיים מפלדה או אלומיניום, חלונות קיפ (בעיקר בחדרי רחצה), חלונות דרייקיפ (פתיחה בשני אופנים) וחלונות ממ”ד אטומים. ברוב החלונות מותקנים תריסי

המשך »

ליקויים של חלונות

כותב המאמר: רון ארד, מהנדס אזרחי ארד בדק בית החלונות הנפוצים כיום בדירות חדשות הם חלונות עם מסגרת אלומיניום וזגוגית בטיחותית (כפולה או בודדת), ואתם

המשך »

ליקויים של חלונות

כותב המאמר: רון ארד, מהנדס אזרחי ארד בדק בית החלונות הנפוצים כיום בדירות חדשות הם חלונות עם מסגרת אלומיניום וזגוגית בטיחותית (כפולה או בודדת), ואתם

המשך »

בין לקוחותינו

לקוחות

לייעוץ ראשוני צרו קשר ונחזור אליכם בהקדם

© 2020 כל הזכויות שמורות ארד בדק בית

בניית אתר – קידום אתרים AVINU

Call Now Button