רטיבות בקיר חיצוני בדירה

צור קשר מהיר

תופעה מוכרת – פתאום צץ לו כתם כהה על הקיר ,כתם שגורם לנו לתחושת אי נוחות ורצון אינסטינקטיבי להתכחש אליו .
לעיתים אנו מקווים שהקיץ ייבש אותו, לפעמים צובעים או מסתירים עם תמונה אבל בד”כ רטיבות בקיר חיצוני בדירה היא לא תופעה שחולפת אלא להיפך –
מבשרת על כתם רטיבות גדול יותר, עובש ,בועות וטיח מתקלף וכמובן וחלחול מים למקומות לא רצויים.

מדוע כדאי לאבחן את מקור הרטיבות

קירות רטובים בדרך כלל מעידים על ליקויי בדירה או בבניין ,ליקויי שלא יחלוף מעצמו !
כדאי למנוע את התפתחות הנזק שהוא גורם ולחסוך תיקוני צבע וטיח חוזרים ונשנים או אף החמרת נזקי הרטיבות.
מהנדס ליקויי בניה המתמחה בבדק בית יאפשר לכם לדעת מה מקור הרטיבות ויאפשר לכם טיפול ממוקד בבעיה במטרה שלא תחזור.
עם חוות הדעת של מהנדס ליקויי בניה תוכלו לגשת לוועד הבית ולבקש תיקון או מימון התיקון שכן מדובר בשטח הנחשב לרכוש משותף. אם מקור הרטיבות שנוי במחלוקת אזי חוות דעת מומחה איטום ונזילות תסייע לפתור סיכסוכים וחוסר וודאות באשר לאחריות של מי לטפל בליקוי הבניה.
גם אם ברור שמדובר בבעייה שלכם ,הזמנת מהנדס ליקויי בניה תספק לכם אבחון מקצועי שיאפשר לטפל בזמן אמת בשורש הבעיה ולא רק בסימפטומים או במילים אחרות – לחסוך מכם שבירת רצפות מיותרת, או לתקן במקומות הלא נכונים ולהישנות הבעיות.

קיר רטוב – מגוון סיבות

גם אם נראה לכם שמקור הרטיבות ברור ונגלה לעין יתכן שמה שצץ הוא רק תוצר של ליקויי אחר.
סימני רטיבות בקירות חיצוניים עשויים להעיד על איטום לקוי של החיפוי החיצוני של הבניין אף גם מצינור בלוי ,מרזב או נזילות שחלחלו ממקום אחר למשל מאיטום לקוי של הגג.
בדירה שיש מעליה למשל מרפסת מרוצפת, הרטיבות עלולה לנבוע מאיטום לקוי של השטח המרוצף או של קירות המרפסת. סיבות נוספות לרטיבות בקירות חיצוניים יכולות לנבוע מאטימה לקויה של המפגשים בין החוץ והפנים כמו למשל מרפסות, טיוח לא מוקפד בין הקיר לאדמה, בשל סדקים שנוצרו עם הזמן בשל הנחת חוסר איזון של יסודות המבנה ואף חיפויים לקויים של אריחים, טייח, קרמיקה, אבן ועוד.
רטיבות חיצונית נוספת מתרחשת גם מתחת לחלונות. אם בעונת הגשמים נראים סימני רטיבות ליד או מתחת חלון, יש לבדוק קודם כל האם החלון עצמו בנוי כהלכה ואטום לגשם. למול חלונות ישנים שאינם נסגרים הרמטית ומחדירים מים יש כמובן להחליף באופן מיידי. אם והחלון תקין, יש לבדוק את ארגז התריס שמעליו כשלרוב שם מקור הבעיה.
תופעות רטיבות לקירות חיצוניים עלולות להופיע גם בבתים בהם יש גגות ולכך מספר סיבות, כמו למשל: פיצוץ של צינור מים מהקומה למעלה מביא לספיגת מים רבה שעלולה לגרום לירוקת, התקלפות קשה ופטרת, איטום לא נכון של הגג, ניקוזי גג לא נכונים היוצרים שיפועים המרכזים מים בנקודה מסויימת הגורמת למצבור של רטיבות בחלקו של קיר חיצוני.
הרטיבות יכולה בהחלט לסכן את המבנה שבו היא מופיעה וכמובן את הדיירים מסביבה.
הרטיבות עשויה להזיק רבות לקיר עצמו ולמבנה הכולל והיא מחלישה את עמידות המבנה והקיר, גורמת להתקלפויות ולסדקים, פוגעת פגיעה משמעותית במראה החלל.
כיום, ניתן לבצע בדיקת רטיבות באופן פשוט ויעיל בעזרת מגוון רחב של טכנולוגיות מתקדמות שמותירות את המשטחים נקיים ושלמים ולא דורשות כלל לבצע הרס בקירות, בצנרות ובתשתיות הבית.
מבין השיטות החדשות והמקצועיות ביותר לבדיקת רטיבות או בעיות איטום וצנרת, ניתן למצוא מגוון סריקות טרמיות המתבצעות על ידי צילומי אינפרא אדום. בדיקת רטיבות זו, מאפשרת לגלות בקלות את מקור הרטיבות על ידי תמונות צבעוניות המדמות בדיוק את האזורים הבעייתיים בדומה לסקירות המתבצעות בבתי חולים. על ידי כך ניתן לטפל כיום בתופעת רטיבות בקיר באופן נקודתי וממוקד מה שמביא למניעה רחבה של הרס כל הקיר. בנוסף, מתאפשרת כיום החדרה של סיבים אופטיים ייחודיים לקירות פנימיים או לצנרות לגילוי ואיתור רטיבות ונזילות. גם כאן יתרונות השיטה משמעותיים, בכך שאין הם דורשים שבירת קירות או רצפות.

רטיבות בקיר חיצוני בדירה

איתור רטיבות בקיר חיצוני בבניין משותף
רטיבות בקיר חיצוני בדירה

בין לקוחותינו

לקוחות

לייעוץ ראשוני צרו קשר ונחזור אליכם בהקדם

© 2020 כל הזכויות שמורות ארד בדק בית

בניית אתר – קידום אתרים AVINU

Call Now Button
פתיחת צ'ט
1
שלום וברכה!
שלום וברכה,
אני כאן כדי לעזור