בדיקת עבודות גבס

בדיקת עבודות גבס

עבודות גבס בתוך דירה מבצעים בעיקר בסינרים המותקנים מתחת לתקרות כאשר מטרתם להסתיר צנרת כגון כיבוי אש, מיזוג אוויר או  לעיתים למטרות דקורטיביות בלבד.

כמו כן, מותקנות תקרות מונמכות מגבס, כגון בחדרי רחצה או מסדרון וזאת על מנת להסתיר את ציוד מיזוג האוויר וצנרת נוספת העוברת בצמוד לתקרה.

סוג נוסף של עבודות גבס, אם כי יותר בחו”ל מאשר בארץ, הנו קירות גבס. התקנת קירות גבס במקום קירות בלוקים זולה ומהירה משמעותית מחד גיסא אך קלה ושבירה יותר מאידך גיסא.

כאשר מבצעים עבודות גבס יש להקפיד על מספר דברים עיקריים, ביניהם:

זקפים (תומכות)

בין אם בתקרה, בקיר או בסינר, לוחות הגבס מותקנים על גבי קונסטרוקציית אלומיניום. הקונסטרוקצייה נתמכת באמצעות זקפים שהמרחק ביניהם מוגדר בתקן. התקנת מספר קטן מדי של זקפים עלול לגרום לשקיעת הלוחות והיפרדותם זה מזה ובמקרים חמורים אף לקריסת הלוח.

חיבור הלוחות

את חיבור הלוחות יש לבצע בהקפדה. אם החיבור לא יבוצע באופן תקין במקודם או במאוחר יופיעו סדקים מכוערים בין הלוחות.

להלן מפרט לדוגמא:

לפני איחוי המישקים יש לוודא שבכל קצה לוח (משני צידי המישק) קיימת מגרעת ברווח ובעומק תואמים לסרט השריון. את המישקים בין לוחות הגבס, המוצמדים זה לזה, סותמים במרק מיוחד וסרט שריון, וכן סותמים במרק את השקעים שנוצרו ע”י אמצעי החיבור על מנת לקבל משטח מישורי. את המישקים ניתן לסתום ביד או בעזרת מכשירי עזר. שלבי הסתימה יהיו:

  1. הכנסת מרק למישק והדבקת סרט השריון מעליו;
  2. מתן שכבה נוספת של מרק מבטיחה מעבר חלק מלוח ללוח;
  3. ליטוש המישק בבד שמיר, במידת הצורך;

מילוי המישקים שבין לוחות הגבס, כולל מריחת המרק, יעשה תוך הקפדה מלאה על כך שפני התפר לאחר המילוי יהיו במישור לוחות הגבס. כל שקע או בליטה באזור זה יגרמו להבדלי גוון בגמר הצבע בין לוחות הגבס לבין התפר. יש להחליק את פני השטח המיועד לצביעה בנייר ליטוש עדין (נייר זכוכית) ולהסיר בקפדנות את האבק. מותר להשתמש בסיד סינתטי, ובצבע פלסטי מכל הסוגים.

גבס באזורים רטובים/לחים

באופן רגיל, לוחות הגבס אינם עמידים בלחות ומתפוררים במגע ממושך עם מים. לכן בחדרי רחצה או אזורים בעלי לחות גבוהה יש להתקין גבס ירוק העמיד יותר בפני לחות.

בין לקוחותינו

לקוחות

לייעוץ ראשוני צרו קשר ונחזור אליכם בהקדם

© 2020 כל הזכויות שמורות ארד בדק בית

בניית אתר – קידום אתרים AVINU

Call Now Button