בדק בית לדירה יד שנייה

צור קשר מהיר

לעומדים לפני החלטה בדבר רכישת דירה מיד שנייה:

מומלץ שלא לחתום על חוזה (או לכל הפחות, לסייג בחוזה סעיף מתאים המתייחס לממצאים עתידיים שיתקבלו) לפני שמתקבלים ממצאים לגבי שתי הבדיקות הבאות:

1) בדק בית הנדסי מקיף לאיתור ליקויי בניה.

בדיקת מהנדס מומחה באמצעות מכשור משוכלל לא-הרסני.
הבדיקה מאתרת ליקויי בניה חמורים ולא חמורים כגון בעיות רטיבות, בטיחות, יציבות,
שיפועים, דרכי מילוט, שקיעות ריצוף, סדיקה וכו’.
לצפיה בדוח לדוגמא – דירה מיד שניה

2) בדיקת קרינה משולבת (סלולרי+חשמל); במידת הצורך בדיקת גז ראדון

בדיקת מודד קרינה מוסמך המודדת האם רמת הקרינה האלקטרומגנטית (מאנטנות סלולאריות) ורמת קרינת ELF (מקווי מתח חשמל ומארונות חשמל בבניין ובדירה) אינן חורגות מהמותר על פי התקנים. במקרה של חריגה, יוצעו פתרונות במידת האפשר.
במבנים צמודי קרקע, או בחדרי מגורים תת-קרקעיים מומלץ לבצע בדיקה נוספת – למדידת רמת גז ראדון.

לצפיה בדוח לדוגמא –דוח קרינה

לקריאה נוספת בנושא חשיבות בדיקת קרינה במסגרת בדק בית הנדסי

ולעוד הרחבות בנושא סכנות קרינה

בדיקות מומלצות נוספות – נדרשות על פי הצורך בהתאם לפרטי הבית
(מומלץ להיעזר בשירותי הייעוץ בסניפינו על מנת להתאים את הבדיקות המתאימות לכם):
1. בדיקת ראדון.
2. בדיקת שמאי מקרקעין הכוללת בדיקת זכויות בנייה, חריגות, ייעוד קרקע סמוכה.
3. בדיקת אפיון שכנים.
4. בדיקת עמידות ברעידות אדמה.
5. יעוץ קונסטרוקטור לשיפוצים אפשריים.

ועוד כמה מלים על ההחלטה לבדוק דירה לפני רכישה…

ביצוע ביקורת מבנים לדירה מיד שניה הוא הליך דומה לבדיקת דירה חדשה אולם יש הבדל במטרותיהם. בעוד ובדק בית לדירה חדשה מקבלן מבקש לזהות את ליקויי הבנייה והתכנון הקיימים בבית על מנת לדאוג לכך שהקבלן יתקן אותם כל עוד אחריותו בתוקף; הרי שבבדיקת דירה מיד שנייה נבקש לזהות את הליקויים על מנת להחליט על כדאיות הרכישה.
כאשר שוקלים האם לרכוש דירה מיד שנייה ישנם פרמטרים רבים הנלקחים בחשבון, ביקורת מבנים שתאתר ליקויי בנייה, תעזור באלו הנוגעים לטיב הבנייה הנוכחית ולבעיות שעלולות לצוץ בעתיד.
מקובל להשוות זאת לקניית רכב. כאשר שוקלים האם לרכוש רכב משומש זה או אחר, ניקח לקחת אותו למכון בדיקה מוסמך לפני החלטת הרכישה. שם, נמתין לתוצאות שיאירו את עינינו לגבי מצבו האמיתי של הרכב. באיזה אופן הוא עתיד לשרת אותנו בהמשך? ברור לכל כי מצבו הפנימי הוא קריטי לקביעת שוויו וכדאיות רכישתו. מחיר הבדיקה עלול להיות גבוה יחסית למחיר הרכב, אולם בדרך כלל לא נוותר עליה.
ומה לגבי בדיקת דירה לפני רכישה ?
פה ישנם שיקולים רבים כל כך המעורבים בהחלטה, עד כי לפעמים אנו עלולים לשכוח מהעיקר – באיזה אופן עתידה הדירה לשרת אותנו בהמשך ?
מחפשים סביבת מגורים מסוימת ולפעמים אף רחוב מסוים, מספר חדרים ותכנון פנימי שיתאים לצרכינו, קומה מתאימה, כווני אוויר המועדפים עלינו, שכנים מתאימים, נוף ועוד ועוד. כך, נוצר לעתים מצב בו בשלל השיקולים לא מקדישים די מאמץ לבחינת מצבה הפנימי של הדירה.
עין לא מקצועית וללא עזרת מכשור מתאים, תתקשה לאתר בעיות וליקויי בנייה שקיימים כיום ובוודאי שלא תעמוד על ההבחנה בליקויי בנייה שעתדים להתפתח בהמשך לאור נתונים שנמדדים בשעת הבדיקה.
פעמים רבות, דיירים ‘ניצלים’ מקניית דירה שעלולה היתה להסב להם עוגמת נפש רבה כמו גם הוצאות כספיות לא מבוטלות לתיקונים. מתגלות בעיות רטיבות שקשה לראותן בעין אך מכשירי המדידה עולים על עקבותיהן והמהנדסים מזהים את שורשן; מאובחנים סדקים המעידים על בעיות בשלד המבנה; מוגדרים כשלים תכנוניים המעיבים על איכות החיים ועוד.
שלא כמו ברכישת דירה מקבלן, אליו אפשר לבוא בדרישה לתיקון ליקויי בנייה, רוכש דירה מיד שנייה ישאר לבדו עם כל ליקוי בניה שיימצא בעתיד, אין לו למי לבוא בטענות ואף אחד לא ישא באחריות לתיקון (למעט מקרים מיוחדים בהם ניתן להוכיח כי מידע חשוב לגבי מצב הדירה הוסתר בזדון ע”י המוכר).
מלבד ליקויים קריטיים המשפיעים על תהליך לקיחת ההחלטות, ישנם ליקויים רבים שלא יפסלו את קניית הדירה אך חשוב ביותר כי הקונים יהיו מודעים להם. כך, ניתן לתקן ליקויים שונים עוד לפני הכניסה לדירה ובכל להקל באופן משמעותי על איכות החיים.
אספקט נוסף ולא פחות חשוב נוגע לערכה הכספי של הדירה. ליקויי בנייה חייבים להילקח בחשבון ועלות התיקונים צריכה לרדת מהמחיר עליו מסכמים עם המוכר. לפעמים, בשל דו”ח הנדסי מפורט וכולל שהקונה מציג למוכר, הוא מוריד את המחיר ההתחלתי בצורה משמעותית.
לסיכום,הזמנת מהנדס מומחה לבדיקת הדירה תורמת לרוכש בשני תהליכים חשובים:
1.תהליך ההחלטה – חוות דעת מקצועית תפריד בין ליקויי בנייה מהותיים לליקויים טפלים ותגלה ליקויים הסמויים מעין המתבונן. כך למשל,מהנדס מומחה מסוגל לחשוף בעיית רטיבות שהוסתרה ע”י המוכר באמצעות טיוח וצביעת הקיר.
2. תהליך משא ומתן – עתה, כשבידיו דו”ח הנדסי המפרט את הליקויים הקיימים בדירה ואת עלויות התיקונים, יש בידי רוכש הדירה כלי מיקוח משמעותי במהלך המשא ומתן מול המוכר.

בדק בית לדירה יד שנייה

בדק בית לדירה יד שנייה
בדק בית לדירה יד שנייה

בין לקוחותינו

לקוחות

לייעוץ ראשוני צרו קשר ונחזור אליכם בהקדם

© 2020 כל הזכויות שמורות ארד בדק בית

בניית אתר – קידום אתרים AVINU

Call Now Button
פתיחת צ'ט
1
שלום וברכה!
שלום וברכה,
אני כאן כדי לעזור